zvětšená prostata: transuretrální jehla ablace – přehled témat

Transuretrální jehla ablace (pravý), se používá k léčbě zvětšenou prostatou (benigní hyperplazie prostaty nebo BPH) se zařízením jehly ve tvaru, který dodává teplo do velmi přesné oblasti prostaty. Zařízení se vkládá do močové trubice uvnitř trubky (katétru), která chrání ostatní tkáně před upálením. Teplo ničí specifické oblasti, které blokují průtok moči z močového měchýře. To zmírňuje příznaky BPH. Tento postup nevyžaduje pobyt přes noc v nemocnici.

Jehla ablace má minimální komplikace. Dva nejběžnější jsou neschopnost močit (retence moči) v průběhu prvních 24 hodin po chirurgickém zákroku a bolesti při močení. Sexuální schopnost je obvykle není ovlivněna. 2

Mezi hlavní výhody této léčby jsou

Mezi hlavní nevýhody této léčby jsou

To může být provedeno bez přenocování v nemocnici; Má krátký čas na zotavení, i když příznaky mohou trvat déle zlepšit; To má minimální vedlejší účinky.

Zprávy varují, že v malém počtu případů tuňáka způsobil vážná zranění a komplikace, včetně poškození penisu a močové trubice. Zranění si vyžádaly urostomies, částečnou amputaci penisu a další postupy. V prosinci 2000, US Food and Drug Administration (FDA) vydal varování o těchto zranění.

Jste s větší pravděpodobností potřebovat další operaci pro BHP později. ; To může dobře fungovat pro muže, kteří mají velké prostat.