zvětšená prostata: 2 druhy léků, které fungují

Existují dva druhy léků používaných k léčbě příznaků benigní hyperplazie prostaty (BHP), také volal zvětšená prostata: alfa-blokátory a inhibitory 5-alfa reduktázy.

Tyto léky uvolnit svaly prostaty. To způsobí zvýšený průtok moči, což pomáhá zmírnit některé příznaky zvětšené prostaty. Všechny tyto léky fungují stejně dobře, ale s malými rozdíly v jejich vedlejších účinků. Začínají pracovat téměř okamžitě poskytnout mírnou úlevu.

Vedlejší účinky mohou zahrnovat malátnost, únava, žaludeční nebo střevní problémy, ucpaný nos, bolest hlavy, závratě a únavu. Ve vzácných případech, pacienti mají nízký krevní tlak.

Tyto léky pomáhají zmenšit zvětšenou prostatu a může zabránit dalšímu růstu. Oni obvykle poskytují skromné ​​zmírnění příznaků, může pomoci s močovou retenci (neschopnost močit), a může zabránit nutnost chirurgického zákroku. Nicméně, může dojít není příznak úlevy až po lék je považována za tři až šest měsíců.

Vedlejší účinky mohou zahrnovat neschopnost dosáhnout erekce, pokles sexuální touhy, a snížené množství semene. Také léky mohou změnit výsledky PSA testů, takže zkouška může potřebovat být opakován, když jste na léky.

Je třeba rovněž poznamenat, že FDA je reviduje štítky na několika BPH léky, které obsahují varování, že tyto léky mohou být spojeny s vyšším rizikem rakoviny prostaty. Prostata Rakovina Prevention Trial zjistil, že Proscar snižuje riziko rakoviny prostaty, ale je také spojena s vyšším stupněm rakoviny prostaty.

ZDROJE: www FDA. Urologické asociace: “benigní hyperplazie prostaty (BHP): Příručka pro pacienta”. “Benigní hyperplazie prostaty (BHP)” a Chau CH, PLoS, květen 2015.