zneužívání drog a závislost, co zvyšuje riziko

Ne každý, kdo používá lék vyvíjí problém s drogami. Některé věci dělají zneužívání a závislost s větší pravděpodobností. Jedná se o tzv rizikové faktory.

Geny. Lidé s problémy s drogami mají často rodinné anamnéze užívání drog. Geny mohou mít vliv na to, zda používáte drogy a zda budete pohybovat od užívání drog ke zneužívání drog a závislosti. ; Pohlaví. Více mužů než žen užívá drogy. Ale míra zneužívání léků na předpis je podobný u mužů i žen. ; Vaše duševní zdraví. Pokud máte problém s duševním zdravím, jako je deprese, post-traumatickou stresovou poruchou (PTSD), nebo úzkostné poruchy, je více pravděpodobné, že užívání drog. Léčbu duševních poruch je užívání drog méně pravděpodobné. A pokud používáte léky, léčbu duševních poruch dělá oživení pravděpodobnější.

Včasné podání. Čím dříve se začal užívat drogy, tím větší je pravděpodobnost, že k jejich zneužívání nebo se stanou závislí. Příčinou může být brzy užívání drog mění vývoj mozku; Jak použít. Pokud kouříte drogu, nebo aplikovat přímo do žíly, je více pravděpodobné, aby se stal závislý. Tyto metody vám rychlý a intenzivní “high”, ale ztratíte vysoké rychle a pak se cítí nízká. To může vyvolat drogu častěji. ; Lék budete používat a jak silný lék je. Některé léky, jako je heroin a kokain, jsou tak silné, že závislost je možné bez ohledu na to, jak je používat; Životní prostředí. Pokud žijete v oblasti, kde drogy jsou snadno získat a kde užívání drog je běžné, je více pravděpodobné, že užívání drog; Rodina a přátelé. Máte větší pravděpodobnost užívání drog, pokud je používat vaši rodinní příslušníci nebo přátelé; Problémy s ostatními. Ty mohou být více pravděpodobné, že užívání drog, když mají problémy v rodině či s přáteli; Nemít účel nebo uspokojení ve svém životě. Máte-li žádné aktivity, které vám dávají smysl života, můžete být více pravděpodobné, že užívání drog.