zmrzlé rameno

Zmrzlé rameno, také známý jako lepicí kapsulitida, je stav charakterizovaný tím, ztuhlost a bolest v ramenním kloubu. Známky a příznaky obvykle začínají postupně, v průběhu času zhoršují a pak řešit, obvykle během jednoho až tří let.

Riziko vzniku mražených zvyšuje ramenní pokud jste zotavuje ze zdravotního stavu nebo řízení, které vám brání v pohybu paži – jako například mrtvice nebo mastektomii.

Léčba zmrzlé rameno zahrnuje rozsah-of-pohybu cvičení a někdy, kortikosteroidy a znecitlivující léky injekčně do kloubního pouzdra. V malém procentu případů, artroskopické operaci může být indikována k uvolnění kloubní pouzdro tak, že se může pohybovat volněji.

Je to neobvyklé, zmrzlé rameno opakovat ve stejném rameni, ale někteří lidé mohou rozvíjet v opačném rameni.

Zmrazené rameno obvykle se vyvíjí pomalu, a ve třech stupních. Každý stupeň může trvat několik měsíců.

Věk a pohlaví

Pro některé lidi, bolest zhoršuje v noci, někdy narušují spánek.

Nepohyblivost nebo sníženou pohyblivostí

Kosti, vazy a šlachy, které tvoří váš ramenního kloubu jsou uzavřeny v kapsli pojivové tkáně. Zmrazené rameno nastane, když tato kapsle zhoustne a utahuje kolem ramenního kloubu, omezení jeho pohybu.

Lékaři nejsou jisti, proč se to stane pro některé lidi, ačkoli to je více pravděpodobné, že se vyskytují u lidí, kteří mají diabetes, nebo ti, kteří v poslední době museli znehybnit jejich rameno po delší dobu, například po chirurgickém zákroku nebo na rameno zlomeniny.

Některé faktory mohou zvýšit riziko vzniku zmrzlé rameno.

Lidé 40 a více let, zejména žen, je větší pravděpodobnost, že zmrzlé rameno.

systémová onemocnění

Lidé, kteří si měli delší nehybnost či snížená pohyblivost ramene jsou vystaveny vyššímu riziku vzniku zmrzlé rameno. Nedostatek pohybu může být důsledkem mnoha faktorů, včetně

Lidé, kteří mají určité nemoci se objeví větší pravděpodobnost vzniku zmrzlé rameno. Nemoci, které mohou zvýšit riziko zahrnují

I když si možná nejdříve konzultovat se svým lékařem, může on nebo ona vás odkázat na lékař, který se specializuje na ortopedické medicíny.

Před svým jmenováním, možná budete chtít zapsat

Lékař může požádat některé z následujících otázek

Co můžeš udělat

Během fyzické zkoušky, lékař může požádat, abyste pohybovat v jistých ohledech pro kontrolu bolesti a vyhodnotit rozsah pohybu (aktivní rozsah pohybu). Lékař pak může vás požádat o uvolnění svalů, zatímco on nebo ona se pohybuje ruku (pasivní rozsah pohybu). Zmrzlé rameno postihuje aktivní i pasivní rozsah pohybu.

V některých případech může váš lékař injekci rameno s znecitlivující léky (anestetikum) určit vaši pasivní a aktivní rozsah pohybu.

Zmrzlé rameno lze obvykle diagnostikovány z příznaků a symptomů samotných. Ale Váš lékař může doporučit zobrazovací testy – jako například rentgeny nebo MRI – vyloučit další problémy.

Většina mražené léčba rameno zahrnuje kontrolní bolest ramene a zachování co největší rozsah pohybu v rameni jak je to možné.

Over-the-counter bolesti relievers, jako je aspirin a ibuprofen (Advil, Motrin IB, ostatní), může pomoci snížit bolest a zánět spojený s zmrzlé rameno. V některých případech může lékař předepsat silnější proti bolesti a protizánětlivé léky.

Fyzikální terapeut může naučit pohybovat-of-pohybu cvičení pomoci obnovit co nejvíce mobility v rameni jak je to možné. Váš závazek dělá těchto cvičení je důležité optimalizovat obnovu vašich schopností pohybu a orientace.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Většina zmrazené ramena lepší na vlastní pěst do 12 až 18 měsíců. V případě přetrvávajících potížích, lékař může navrhnout

Nadále používat zúčastněným rameno a končetin, stejně jako je to možné vzhledem k tomu, vaše bolest a rozsah-of-pohybu limity. Působením tepla nebo chladu na rameno může pomoci zmírnit bolest.

léky

Akupunktura zahrnuje vložení velmi jemných jehel ve své kůži v určitých bodech na těle. Typicky, jehly zůstávají na místě po dobu 15 až 40 minut. Během této doby mohou být přesunuty nebo manipulovat. Vzhledem k tomu, že jehly jsou vlasy tenké a pružné a jsou obecně vloženy povrchně, většina akupunkturní léčby jsou relativně bezbolestné.

TENS jednotka dodává malý elektrický proud do klíčových bodů na nervové dráhy. Proud je realizován prostřednictvím elektrod lepenými na kůži, není bolestivé nebo škodlivé. Není přesně známo, jak TENS funguje, ale je to myslel, že by to mohlo stimulovat uvolňování molekul bolesti inhibiční (endorfiny) nebo blokových bolest vláken, která přenášejí bolestivé podněty.

Jednou z nejčastějších příčin zmrzlé rameno je nehybnost, které může mít za následek v průběhu zotavení ze zranění ramene, zlomenou rukou nebo mrtvici. Pokud jste měli zranění, které ztěžuje přesunout své rameno, poraďte se se svým lékařem o cvičení, které můžete udělat pro udržení rozsah pohybu v ramenním kloubu.

navštivte svého lékaře

Terapie

Chirurgické a další postupy

Akupunktura

Transkutánní elektrická nervová stimulace (TENS)