životní cyklus rodiny odchodu do důchodu, nebo starší fáze života

Při odchodu do důchodu fázi rodinného cyklu, mnoho změn se vyskytují ve vašem životě. Vítání nových členů rodiny nebo vidí jiní opustí vaše rodina je často velká část této fázi jako vaše děti oženit nebo rozvod, nebo se stanete prarodičů.

Může dojít k poklesu fyzické i psychické schopnosti nebo změny ve své finanční či sociální postavení. Někdy se musí vypořádat se smrtí ostatních členů rodiny, včetně svého partnera. Kvalita vašeho života, částečně závisí na tom, jak dobře přizpůsobit změnám v časnějších stádiích. Často se také záleží na tom, jak dobře jste postaráno své vlastní zdraví až do tohoto bodu. Normální stárnutí bude mít vliv na vaše tělo, což má za následek vrásky, bolesti, bolesti a ztráta kostní denzity. Šance, které mají s mentálním či chronických zvyšuje fyzickou nemoc s věkem. Stárnutí, ale neznamená, že budete automaticky docházet k chybám zdraví.

Odchod do důchodu může být naplňující a šťastné období. Stávat prarodiče může přinést velkou radost, aniž by odpovědnost vychovávat dítě. Ale ti, kteří jsou bez přiměřených podpůrných systémů nebo nejsou dobře off finančně mohou mít těžší čas v této fázi života.

Konkrétní cíle dosáhnout po dobu této závěrečné fázi svého životního cyklu patří rodina

Zachování své vlastní zájmy a fyzickou funkci, spolu s těmi svého partnera, jak vaše tělo stárne; Za poznáním novou rodinu a sociálních rolí; Poskytující emocionální podporu pro své dospělé děti a rozšířených členy rodiny; Tvorba pokoj v rodinném systému pro moudrosti a zkušenosti starších dospělých; Poskytování podpory pro starší generaci, aniž by dělali příliš mnoho pro ně; Zabývající se ztrátou partnera, sourozenci a dalšími vrstevníky a připravuje pro své vlastní smrti; Přezkoumání svůj život a přemýšlet o všechno, co se naučil a zažil během svého životního cyklu.