zhodnocení bolesti u dítěte – přehled témat

Když je dítě v bolestech, jeho rodiče obvykle to vědí. Bolest ale může být těžké pro dítě popsat. Starší dítě může být schopen popsat bolest jako ostrý nebo křeče, nebo zjistit, zda ta bolest přichází a odchází (přerušovaně). Dítě ve věku od 18 měsíců do 3 let mezi mohou stěžovat na bolesti, nebo řekne, on nebo ona se necítí dobře. Ale příznaky bolesti ve velmi malé dítě může být někdy obtížné rozpoznat. Dávejte si pozor na změny v tom, jak vaše dítě chová.

Neobvyklé rakoviny dětství jsou nádory zřídka pozorované u dětí; Rakoviny u dětí a dospívajících je vzácný. Od roku 1975 se počet nových případů rakoviny u dětí se pomalu zvyšoval. Od roku 1975 se počet úmrtí na rakovinu v dětství se snížil o více než polovinu; Neobvyklé druhy rakoviny jsou tak vzácné, že většina dětských nemocnic mohou vidět méně než hrstka některých typů za několik let. Vzhledem k tomu, neobvyklé druhy rakoviny jsou tak vzácné, není mnoho informací o tom, co léčba funguje …

Změny v obvyklém chování. Vaše dítě může jíst méně nebo se stanou nervózní nebo neklidné; Pláč, chrochtání, nebo zadržování dechu; Pláč, které nemohou být útěchu; Mimika, jako svraštělým čelem, vrásčitá čelo, zavřené oči, nebo rozzlobený vzhled; Změny spánku, jako je například často probuzení nebo spánek více nebo méně, než je obvyklé. Dokonce i děti v silné bolesti může mít krátké zdřímnutí, protože jsou tak unavený; pohyby těla, jako je např pěsti, střeží část těla (zejména při chůzi), kopání, lpí na toho, kdo ho drží, nebo se nepohybuje.