zažívací ultrazvuk k detekci cysty, výrůstky, rakovinu a další

Ultrazvukové testování pomáhá při diagnostice široké škály onemocnění a stavů, včetně problémů žaludku, žlučníku a slinivky břišní problémy a bolesti břicha. Při ultrazvukovém testu vysokofrekvenční zvukové vlny, neslyšitelný pro lidské ucho, jsou přenášeny prostřednictvím tělesných tkání je pomocí přístroje zvaného převodník, který přenáší informace do počítače, který zobrazuje informace o monitoru.

Co je slezina a to, co způsobuje zvětšenou slezinu (splenomegalie); Slezina sedí pod hrudním košem v horní levé části břicha směrem zádech. To je orgán, který je součástí lymfatického systému a pracuje jako odvodňovací síť, která brání tělo proti infekci; Bílé krvinky produkované ve slezině pohlcují bakterie, odumřelé tkáně a cizí objekty, jejich odstranění z krve jako krev jím prochází. Slezina také udržuje zdravé červené a bílé krvinky a krevní destičky, …

Ultrazvuk může být použit pro detekci mnoha zažívací problémy, včetně

Studie prokázaly, že ultrazvuk je obecně bezpečné. Nejsou známy žádné škodlivé vedlejší účinky a není prakticky žádný nepříjemný pocit v průběhu zkoušky. Kromě toho, ultrazvuk nepoužívá záření, jako X-ray testy dělat. I když nejsou známy žádné riziko, ultrazvuk ohřívá tkáně v těle a může také způsobit plynové kapsy (známý jako kavitace) za vzniku. Možné dlouhodobé účinky těchto látek nejsou známy.

Před Ultrazvuk

Obecně platí, že žádná speciální příprava je nutná pro ultrazvuk. V závislosti na typu zkoušky, může být nutné vypít tekutinu před ultrazvuku, nebo můžete být požádáni, aby rychle několik hodin před zákrokem.

Během ultrazvukového

ZDROJE

Radiologické společnosti Severní Ameriky.

FDA.