závratě: točení hlavy a závratě – přehled témat

nevolnosti; je slovo, které se často používá k popisu dvou různých pocitů. Je důležité vědět, co přesně máte na mysli, když říkáte “Mám pocit závratě,” protože to může pomoci vám i vašemu lékaři zúžení seznamu možných problémů.

Je běžné, že se cítíte závrať z času na čas. Krátké epizody závratě nejsou obvykle výsledkem vážný problém. Točení často způsobovány dočasnou poklesu krevního tlaku a průtoku krve do hlavy, ke kterému dochází, když se dostanete až příliš rychle z vsedě nebo vleže (ortostatická hypotenze). Průběžné točení může znamenat, že máte vážnější problém, který je třeba vyhodnotit.

Točení má mnoho příčin, včetně

Mnohem závažnější příčina lightheadedness je krvácení. Většinu času, umístění krvácení a že je třeba, aby vyhledali lékařskou péči jsou zřejmé. Ale někdy krvácení není zřejmý (okultní krvácení). Můžete mít malé množství krvácení do trávicího traktu v průběhu dnů nebo týdnů bez povšimnutí krvácení. Když se to stane, točení hlavy a únava mohou být první patrné příznaky, které jste ztratili krev. Těžké menstruační krvácení může také způsobit tento typ závratě.

Někdy příčinou závratě je abnormální srdeční rytmus (arytmie), což může způsobit mdloby (synkopa). Nevysvětlitelné mdloby musí být vyhodnoceny lékařem. Můžete zkontrolovat tepovou frekvenci tím, že tep.

Mnoho předpis a nepředepsání léky mohou způsobit závratě nebo závratě. Stupeň závratě nebo závratě, že lék příčiny se budou lišit.

Točení je pocit, že jste o omdlí nebo “omdlít.” I když můžete mít pocit závratě, nemáte pocit, že vy nebo vaše okolí se pohybují. Točení často zmizí nebo zlepšuje, když si lehnout. Pokud točení zhorší, může to vést k pocitu téměř mdloby nebo mdloby kouzlo (synkopa). Možná někdy pocit na zvracení nebo zvrací, když jste slabosti; Vertigo je pocit, že vy nebo vaše okolí se pohybují, když není skutečný pohyb. Můžete mít pocit, jako kdyby jste ztratil rovnováhu, spinning, vířivá, padající nebo naklopení. Když máte těžké závratě, může se cítit velmi zvracení nebo zvracení. Můžete mít problémy s chůzí či stání, a může ztratit rovnováhu a spadnout.

alergie; Nemoci, jako je například chřipka nebo nachlazení. Home léčba vašeho chřipky a nachlazení většinou zmírní závratě; Zvracení, průjem, horečka, a další onemocnění, které způsobují dehydrataci; Velmi hluboký nebo zrychlený dech (hyperventilace); Úzkost a stres; Užívání tabáku, alkoholu či nelegálních drog.