výkonnou funkci dovednosti a poruchy

Výkonná funkce je soubor mentálních schopností, které vám pomohou dostat se věci pohnuly. Tyto dovednosti jsou řízeny oblasti mozku zvané čelní lalok.

Je-li výkonný funkce nefunguje tak, jak by měl, vaše chování je méně pod kontrolou. To může ovlivnit vaši schopnost

Výkonná funkce mohou být rozděleny do dvou skupin

Například, vidět kus čokoládového dortu na dezert vozíku v restauraci může být lákavé. To je, kde výkonná funkce může zakročit. Organizační část vám připomíná, že řez bude mít pravděpodobně stovky kalorií. Nařízení vám řekne, že jíst konflikty koláč s cíli můžete mít, jako jíst méně cukru nebo hubnutí.

Někteří lidé se rodí se slabou výkonnou funkci. A lidé s ADHD, deprese, nebo mentálním postižením mají často nedostatky v něm.

Poranění na přední části mozku, kde čelní lalok, může poškodit vaše schopnost zůstat na úkolu. Poškození z Alzheimerovy choroby nebo mrtvice může také způsobit problémy.

Problémy s výkonnou funkcí může běžet v rodinách. Můžete je si všimnout, když vaše dítě začne chodit do školy. Mohou bolet schopnost začíná a končí školní práce.

Varovné signály, že dítě může mít problémy s výkonnou funkcí zahrnují problémy v

Neexistuje jediný test na jaké problémy s ním. Místo toho, odborníci spoléhají na různých testů, které měří specifické dovednosti.

Problémy vidět na těchto testů nemůže předpovědět, jak dobře dospělí nebo děti budou dělat v reálném životě. Někdy je pozoroval a zkoušeli různé věci jsou lepší způsoby, jak zlepšit slabou výkonnou funkci.

Léčení problémů s výkonnou funkcí brzy může pomoci dětem ji vyrůst. Mozek pokračuje ve vývoji až do dospělosti a zkušenosti mohou formovat výkonnou funkci jako mozek roste.