vyhodnocení a léčbu po prvním záchvatu – přehled témat

Poté, co jste měl záchvat, může být obtížné předpovědět, zda budete mít větší záchvaty. To je těžké rozhodnout, zda zahájit léčbu epilepsie. První záchvat můžete nahlásit ve skutečnosti nemusí být první záchvat jste měli. Možná jste měli záchvaty v minulosti, jako například krátkých záchvatů nebo aury, aniž by věděl, že jsou záchvaty.

Dů; Je možné, že hlavní název zpráva epileptického statu není název jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

CT a MRI skeny mohou být užitečné při odhalování změn v mozku, které by mohly být v souvislosti s epilepsií. Tyto testy lze provést okamžitě, pokud osoba, která má záchvat má také sníženou hladinu vědomí nebo nový motor nebo smyslové problémy, které nejsou zlepšují krátce po zabavení končí. Skeny může být rovněž provedeno v případě, že osoba má pokračující bolesti hlavy nebo horečka, AIDS, nedávné trauma (zejména do hlavy), nebo v anamnéze rakoviny nebo antikoagulační léčby. Tyto věci se zvýšila pravděpodobnost, že zabavení může byli příbuzní závažný problém v mozku. Povaha záchvat a věk osoby může také pomoci určit, zda je zobrazovací vyšetření potřebná a jak rychle je to potřeba.

Při rozhodování o zahájení léčby, můžete vy a váš lékař zvážit, jak je pravděpodobnost, že mají druhý záchvat. Rizikové faktory, které mají druhý záchvat patří

Důkaz o strukturální léze v mozku, jak je patrné na CT nebo MRI (pokud se provádí) nebo pravděpodobnosti léze, jak navrhuje vaše příznaky a historie; Abnormální výsledky EEG; Rodina v anamnéze či epilepsie; Částečné záchvaty.

Tam je nějaký důkaz k podpoře užívání antiepileptických přípravků po prvním záchvatu snížit riziko zvýšení počtu záchvatů. Ale medicína je obvykle není předepsán, pokud nemáte některý z výše uvedených rizikových faktorů a jsou považovány za nepravděpodobné, že by mít více záchvatů. Užívání antiepileptika, když nejste v ohrožení pro více záchvatů vystavuje vás k vedlejším účinkům a možnému poškození z medicíny.