vše, co potřebujete vědět o avokádo

Kathleen M. Zelman, MPH, RD, L; 19. června 2014

Avokádo je miláčkem části produkce. Jsou to go-přísada pro guacamole dipy na večírcích. A oni také objevoval ve všem od salátů a zábalů na koktejly a dokonce i sušenky. Takže co přesně dělá tento hruškovitý Berry (ano, to je pravda!) Takový super jídlo?

Avokádo nabízejí téměř 20 vitaminů a minerálních látek v každé porci, včetně draslíku (které pomáhá kontrolovat krevní tlak), lutein (což je dobré pro vaše oči) a kyseliny listové (což má zásadní význam pro udržování buněk a během těhotenství).

Avokádo jsou dobrým zdrojem vitamínů skupiny B, které pomohou zahnat nemoci a infekce. Oni také vám vitaminy C a E, plus přírodní rostlinné chemikálie, které mohou pomoci předejít rakovině.

Avokádo jsou s nízkým obsahem cukru. A obsahují vlákninu, která pomáhá pocit sytosti déle. V jedné studii lidí, kteří přidali čerstvé avokádo polovinu svého oběda byly menší zájem v jídle během příštích tří hodin.

Avokádo mají vysoký obsah tuku. Ale je to mononenasycené tuky, což je “dobrý” tuk, který pomáhá snížit špatný cholesterol, jak dlouho budete jíst s mírou.

Avokádo mají spoustu kalorií. Doporučená velikost porce je menší, než byste čekali: 1/5 střední avokáda (nebo 1 unci) je 50 kalorií.

Uložení avokáda při pokojové teplotě, přičemž má na paměti, že může trvat 4 až 5 dní uležet. Chcete-li urychlit proces zrání, dát je do papírového sáčku spolu s jablko nebo banán. Když vnější kůže jsou černé nebo tmavě fialové a výnos do mírného tlaku, jsou připraveni k jídlu nebo před chladem.

před řezáním, takže nečistoty a bakterie nejsou převedeny z nože na buničinu omyjte je.

Zatímco guacamole je pravděpodobně nejvíce populární způsob, jak jíst avokádo, můžete také pyré a promícháme s těstovinami, náhražka másla nebo oleje na své oblíbené pečené dobré recepty, nebo rozšíření či plátek do sendvičů.

Při objednávání v restauraci, si uvědomit, že ne všechny avokádo pokrmy jsou stvořeni sobě rovni. Některé položky – například avokádo hranolky a avokádo roláda – jsou obalené v těstíčku a smažené, což je mnohem vyšší v obou kalorií a tuku.

Máte-li alergií na latex, poraďte se se svým lékařem dříve, než přidáním avokáda do svého jídelníčku. Lidé s vážnou alergií na latex může také dojít k výskytu symptomů po jídle avokádo.

ZDROJE

Dreher, M. Critical Reviews in Food Science and Nutrition května 2013.

Fulgoni, V. Nutrition Journal, 02.01.2013.

Wien, M. Nutrition Journal, 27.listopadu 2013.

Kristen Smith, RD, LD / CDN, Atlanta.

Heart Association: “Tuky 101”, “mononenasycené tuky”.

Hass Avocado Board.

Asociace Latex Alergie: “Alergie soupis.”

FDA: “Raw Produce:. Výběr a podávat bezpečně”

Zveřejnění: Výzkum Dreher a Fulgoni byl sponzorován Hass Avocado Board Nutriční výzkumného programu.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky