vejcovod operace neplodnosti: laparoskopie a další

Vejcovodu zablokování typicky brání úspěšné průchod vajíčka na spermie, nebo oplodněného vajíčka do dělohy. Chirurgie může být použita, aby se pokusili napravit tuto častou příčinou neplodnosti. Konkrétní typ operace závisí na umístění a rozsahu zablokování vejcovodu.

Hysterosalpingografie pořady zablokovány vejcovody; Blokovaný vejcovod má nahromadění tekutiny (hydrosalpinx); Chcete-li mít podvaz vejcovodů zvrátit.

Tuby reanastomosis typicky se používá k zvrátit podvaz vejcovodů nebo opravit část vejcovodu poškozené nemocí. Uzavřené nebo nemocná část trubice se odstraní a obě zdravé konce trubice se potom spojeny. Tento postup se obvykle provádí přes břišní řezem (laparotomie), ale někteří odborníci mohou provést tento postup pomocí laparoskopie.

Salpingektomie, nebo odstranění části vejcovodu, se provádí s cílem zlepšit in vitro fertilizace (IVF), úspěch, když trubka vytvořil nahromadění tekutiny (hydrosalpinx). Hydrosalpinx dělá to z poloviny tak pravděpodobné, že postup IVF bude úspěšná. 1 salpingektomie je přednostní přes salpingostomy pro léčbu hydrosalpinx před IVF.

Salpingostomy se děje, když je konec vejcovodu je blokována nahromadění tekutiny (hydrosalpinx). Tento postup vytvoří nový otvor v části trubice nejblíže k vaječníku. Avšak je běžné, že se zjizvená tkáň regrow po salpingostomy, reblocking trubici.

Fimbrioplasty může být provedeno, když je část trubky je nejblíže k vaječníku je částečně blokován nebo má jizvy, brání normální vyzvednutí vejce. Tento postup znovu sestaví třásněmi z vejcovodu.

Pro zablokování vejcovodů vedle dělohy, je nechirurgická postup nazývá selektivní vejcovodů kanylace je první léčbou volby. Použití skiaskopie nebo hysteroskopii vést nástroje, lékař vloží katétr, nebo kanylu, přes děložního čípku a dělohy a do vejcovodu.

Po otevřenou břišní chirurgii, tam je obvykle 2- až 3-denní pobyt v nemocnici. Antibiotika mohou být, aby se zabránilo infekci. Žena obvykle moci vrátit do práce v 4 až 6 týdnů, v závislosti na rozsahu operace, charakteru její práce, a její celkové zdraví a výdrž.

Po laparoskopické chirurgii, tam je krátký pobyt v nemocnici. return ženy na denních aktivitách může trvat několik dní až několik týdnů, v závislosti na typu řízení.

Vejcovod chirurgie může být provedena v případě,

Úspěch postupu vejcovodu, závisí částečně na místě a rozsahu zablokování, jakož i za přítomnosti nebo nepřítomnosti dalších problémů s plodností.

Úspěch obrácení sterilizace je ovlivněna vejcovodů metodou ligace používané, podle toho, jak bylo v poslední době provádí podvaz vejcovodů, a plodnosti související s věkem ženy.

Ostatní podmínky, které ovlivňují úspěch chirurgického zákroku zahrnovat nejen to, zda žena má zjizvenou tkáň (adhezí) v její pánve a zda má jiná onemocnění v pánevní oblasti, ale také úroveň chirurga dovedností a zkušeností.

Rizika operaci vejcovodu zahrnují

Některé problémy vejcovod mohou být léčeny s více než jedním typem chirurgického zákroku nebo postup. Požádejte svého lékaře o jeho nebo sazeb její úspěch (narození zdravého dítěte), stejně jako národní míře úspěšnosti, pro každý postup, uvažujete.

Hysterosalpingografie může být provedeno 3 až 6 měsíců po operaci, aby zjistil, zda jsou trubky byly otevřeny.

Pokud nechcete otěhotnět během 12 až 18 měsíců po operaci, lékař může udělat laparoskopii, aby zkontroloval stav vašich vejcovodů nebo vás může odkázat na oplodnění in vitro (IVF).

V případě úspěchu může postup vejcovod umožňují ženu mít více než jedno těhotenství bez probíhající léčbě neplodnosti a opakovaného využití IVF. 2

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Společnost pro reprodukční medicíny a společnost reprodukčních chirurgů (2008). Salpingektomie pro hydrosalpinx před oplodněním in vitro. Fertility and Sterility, 90 (Suppl 3): S66-S68.

Bhattacharya S, et al. (2010). Ženská neplodnost, datum vyhledávání října 2009. Online verze BMJ klinický důkaz: http: //www.clinicalevidence.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Femi Olatunbosun, MB, FRCSC – porodnictví a gynekologie

4.6.2014

Odstraňování ucpání v části trubice nejblíže dělohy (proximální okluzí), je větší pravděpodobnost, že bude úspěšná. Tyto blokády často jsou funkční (například hlenu zástrčky), spíše než strukturální (jako je zjizvení nebo jiné překážce). Až 60 ze 100 žen s proximálním uzávěrem byly hlášeny mít úspěšné těhotenství po vejcovodů chirurgie. ; 20 až 30 z 100 žen s zablokování v blízkosti konce vejcovodu měly úspěšné těhotenství po vejcovodů operaci. ; Množství vejcovodu, který zůstává po operaci je rozhodující pro funkci trubky. V případě, že velká část trubky, musí být odstraněny, aby odstranění ucpání, pravděpodobnost, že těhotenství po operaci se snižuje.

Pánevní infekce; Jizvy (adheze), tvořící na pohlavních orgánů, což je vázat se na břišní stěnu nebo do dalších orgánů; Zvýšené riziko vejcovodů (mimoděložního) těhotenství po operaci.