Vejce: dietní přítel nebo nepřítel?

Louise Chang, MD

Jak by mohl někdo nenávidět vajíčko? Přesto, před 20 lety, dietní naysayers rozhodla, že cholesterolu ve vejcích byla překládat k tepně -clogging cholesterolu v krvi – a vajec potřísněné na ne-ne seznamu.

Konečně, někteří vědci z Harvard School of Public Health podíval na populaci 117,000 zdravotních sester, kteří byli s následným na osm až 14 let a nezjistili žádný rozdíl v riziku výskytu srdečních chorob mezi těmi, kteří jedli jedno vajíčko týdně a ti, kteří jedli více než jeden vejce denně.

Další studie hlášeny v časopise Journal of College of Nutrition zjistili, že vejce tendenci k uspokojení obézní a nadváhou více než bagel snídaně se stejným počtem kalorií. Vejce by dokonce mohlo být dobrá strava jídlo!

Jsem s vejci velmi spokojeni, “Ruth Kava, PhD, RD, ředitel výživy pro Radu pro vědu a zdraví, říká.” Vejce mají vysokou nutriční hodnotu, vynikající kvalita bílkovin, jsou každý jen 70 až 80 kalorií, a nejsou s vysokým obsahem tuku.

Patricia Kendall, PhD, RD, profesor a potravin a výživy specialista na Colorado State University ve Fort Collins, řekne, že souhlasí s tím, že cholesterolu ve vejcích by neměl dát je na soupisce zakázané.

Na Food pyramida uhasit vládou, vejce jsou součástí bohatých na proteiny potravinářské skupiny masa, drůbeže, ryb, luštěnin, vejce a ořechy. Dvě až tři porce z této skupiny se doporučuje každý den. Jedno vejce by se rovná jedné třetinu až jednu polovinu porce z této skupiny.

Sdružení Heart říká, že jedno vejce denně, je přijatelný, ale mějte na paměti, cholesterol v tomto vejce spolu s jinými potravinami, které jíte během dne. Ti, kteří s onemocněním srdce, cukrovkou nebo vysokou hladinu LDL “špatného” cholesterolu by měl pravděpodobně zvolit malý nebo střední vejce vs. větších ty, které mají více cholesterolu. Nezapomeňte, že vaječné bílky nemají žádný cholesterol.

Velký vejce představuje méně než 4% denního příjmu kalorií osoby jíst 2000 kalorií da; poskytuje 10% člověka doporučené denní bílkovin a cenným železa, vitamínů skupiny B a minerálů, včetně kyseliny listové doporučené pro těhotné ženy.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky