ve střevě, tělesné buňky chrání buňky imunitního systému, kdy chybí

Pozadí

Výsledky studie

Theernment studie tým zkoumal vztah mezi užitečných bakterií, imunitních buněk, a epitelové buňky, buňkami, které lemují střevo a absorbují a procesních živin z potravy. Výzkumníci uvést, že epitelové buňky přechodu z metabolické role na ochrannou úlohu při imunitní buňky jsou chybí, což naznačuje, že zdravé střevní trakt se může opírat o trojcestný rozhovoru imunitních buněk, užitečných bakterií, a epitelových buněk. Zjištění týmu objeví v listopadu 20 čísle Nature Medicine.

Lidský gastrointestinální (GI) traktu je unikátní buněčné prostředí. Střevo je přirozeně kolonizaci užitečných bakterií, virů, hub a-kolektivně známý jako symbiotických-i ochranných buněk imunitního systému a epitelových buněk. Tato interakce mezi symbiotických, imunitních buněk a epitelových buněk dochází v křehké rovnováze. Je-li vyvážení přerušen, podmínek, jako je malabsorpci živin a gastrointestinálních onemocnění, jako je Crohnova může dojít. Bylo jasné, jak procesy thatern metabolismus a imunitu protínají.

Význam

B buňky jsou jedním z nejrozšířenějších typů imunitních buněk ve střevě. Dělají protilátky potřebné k obraně hostitele proti škodlivým mikrobům. Chcete-li zjistit, zda gut B buňky pomáhají udržovat rovnováhu mezi imunity a metabolismu je theernment studie tým pod vedením vedoucí vyšetřovatel Polly Matzinger, Ph.D., ve srovnání myší, které postrádaly B buněk (B-cell knockout myší) na normálních myší.

Další kroky

Tým podotknout, že bez B-buňky, epitelové buňky knockout myší střeva začínají přejít na genech, které tvoří imunitní systém komponentů, jako jsou molekuly mikroby bojovat. Tyto stejné buňky také snižuje expresi genů potřebných pro metabolické procesy, jako jsou tuky a cholesterol poruchy. Tým zjistil, že B-buněk knockout myši měly potíže absorbovat tuk z jejich stravy, ve srovnání s normální myši.

Nepřítomnost střevních B buněk není sama o sobě natolik, že dojde myší epitelové buňky, aby se na ochranných funkcí; Přítomnost střevní symbiotických také hrál roli v tomto přechodu. Tým zjištěno, že myši, kterým chybí jak střeva B buňky a střevní symbiotických se nezapne genů pro imunitní systémové komponenty, ani snižují expresi genů pro metabolismus. Vyšetřovatelé k závěru, že kombinace fungujících B-buněk a přítomnost střeva symbiotických přispívá k rovnováze mezi imunity a metabolismu v GI traktu.

Reference

Zjištění týmu by mohlo mít důsledky pro lidské nemoci. Ve dvou lidských onemocnění imunodeficience, běžný variabilní imunodeficience (CVID) a HIV / AIDS, mastné stolice a malabsorpce živin jsou nevysvětlitelné příznaky.

Vyšetřovatelé zkoumal střevní biopsie ze tří pacientů s CVID a genové exprese Údaje získané od pacientů infikovaných HIV. Pozorovali, že exprese genu rozdíly mezi lidmi s imunodeficiencí a zdravých dobrovolníků byly podobné rozdíly mezi knockout myší B-buněk a normálních myší.

Výsledky této studie ukazují, že tam může být molekulární přepínač, který je převrácený v epiteliálních buňkách, říkat buněk zahájit imunitní procesy na úkor metabolických procesů. Další studie je potřeba pochopit vztah mezi imunity a metabolismu ve střevech a zjistit, zda lidé s některými chorobami imunodeficience by mohly těžit z léčebných strategií, které zvyšují metabolické funkce jejich buněk epitelu.

Shulzhenko N, Morgun A, Hsiao W, bitva M, Yao M, Gavrilova O, Orandle M, L Mayer, Macpherson AJ, McCoy KD, Fraser-Liggett C, Matzinger P. Crosstalk mezi B lymfocytů, mikroflóry a střevní epitheliumerns imunity proti metabolismus ve střevech. Nature Medicine. 20.listopadu 2011 [online před tiskem].