unavený nebo na plný plyn: je vaše štítná žláza na vině?

Dámské zdravotní Trends

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Pocit všechny nabudit, a to i před spaním? Nebo možná vaše škrticí klapky je na volnoběh s příznaky deprese, únava, a přibývání na váze. V obou případech je příčinou může být vaše štítná žláza.

Tím Sari HarrarThe málo věcí, které můžete opravit právě teď, aby se vaše tělo zdravé a šťastné v dlouhodobém horizontu.

Zatímco poruchy štítné žlázy se může pohybovat od malého, neškodného strumy (zvětšené žlázy) až život ohrožující rakovina, nejobvyklejší problémy se štítnou žlázou zahrnovat abnormální produkci hormonů štítné žlázy. Je-li příliš mnoho z těchto životně důležitých tělesných chemických látek, je výsledkem je stav, známý jako hypertyreóza. Příliš málo produkce hormonů vede k hypotyreózy.

Ačkoli účinky problémy se štítnou žlázou jsou nepříjemné, nebo nepříjemné, většina podmínky štítné žlázy mohou být řízeny dobře, pokud správně diagnostikovány a léčeny.

Hypertyreóza se stane, když se stane štítné žlázy hyperaktivní a produkuje příliš mnoho z jeho hormonů. Hypertyreóza postihuje ženy pětkrát až 10 krát častěji než muži, a je nejčastější u lidí mladších než 40. Lidé s hypertyreózou trpí onemocněním, které odrážejí nadměrnou aktivitou tělesných orgánů, což má za následek takové příznaky jako pocení, pocit horka, bušení srdce, úbytek na váze, a někdy problémy s očima.

Hypertyreóza může nastat několika způsoby

Gravesova nemoc: Uvolňování přebytečných hormonů se spouští autoimunitní onemocnění. Z nějakého neznámého důvodu, tělo napadá štítnou žlázu, přimět to, aby vysypat příliš mnoho hormonu.

Toxický adenomy: uzlíky (abnormální výrůstky nebo bulky) rozvíjet ve štítné žláze a začne vylučovat hormony štítné žlázy, rozrušovat těla chemickou rovnováhu. Některé goiters mohou obsahovat několik těchto uzlíků.

Subakutní tyreoiditida: bolestivý zánět štítné žlázy způsobí rozšířit a “úniků” nadbytečné hormony, což má za dočasné hypertyreózy, která spontánně vymizí. Subakutní tyreoiditida obvykle trvá několik týdnů, ale může přetrvávat měsíce.

Hypofýza poruchy nebo rakovinné bujení ve štítné žláze: Ačkoli vzácný, hypertyreóza mohou také vyvinout z těchto příčin.

Silent zánět štítné žlázy: Obvykle se jedná o přechodný stav nadměrného uvolňování hormonů štítné žlázy způsobuje mírné hypertyreóza. V některých případech může mít za následek trvalé poškození štítné žlázy a nízké produkci hormonů štítné žlázy u žlázy.

Poporodní tyreoiditida: Jedná se o typ hypertyreózy, který se vyskytuje v malém procentu žen během několika měsíců ode dne doručení. To trvá jen několik měsíců, následovaný několika měsících snížené množství produkce hormonů štítné žlázy ze strany žlázy. Typicky tyto ženy plně obnovit normální funkci štítné žlázy.

Požití nadměrné hormonů štítné žlázy může mít za následek hypertyreózy.