únava (pdqâ®): podpůrná léčba [] -pathogenesis únavy

S výjimkou pro chemoterapii indukované anémie, mechanismy odpovědné za únavy u lidí s rakovinou nejsou známy. Pochopení příčin únavy u lidí s rakovinou je obzvláště náročné, protože každý jednotlivec může docházet k více možných příčin únavy současně. Tato multifaktoriální etiologický hypotéza je patrný v různých modelů, které byly navrženy pro studium únavy. [1, 2] Energetická bilance, stres, nároky život, spánku, Neurofyziologické změny, narušení cirkadiánních rytmů, srdeční problémy a neuroimmunologic změny jsou obecně používané v těchto modelech, na základě zdůvodnění, že tyto faktory jsou spojeny s únavou v jiných než rakovina souvislostech [3]. v literatuře se rakovina podporuje některé z těchto veličin.

Prevence rakoviny je akce učiněná s cílem snížit riziko vzniku rakoviny. O prevenci rakoviny, počet nových případů rakoviny ve skupině nebo populaci se snižuje. Doufejme, že to snížit počet úmrtí způsobených rakovinou; Chcete-li zabránit nové rakoviny spouštění, vědci se podívat na rizikové faktory a ochrannými faktory. Cokoliv, co zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny, se nazývá rizikový faktor rakoviny, něco, co snižuje vaše šance na vzniku rakoviny, se nazývá rakovinu ochranný …

Jiné studie ukazují změny v regulaci kortizolu v hypotalamu hypofýzy adrenální osy. Jedna klíčová studie dal Po únavném a nonfatigued kteří přežili rakovinu prsu pomocí zátěžového baterie v laboratorních podmínkách. Nonfatigued přeživší namontována významné kortizolu nárůst v reakci na akutní stres, zatímco únavu survivors měl velmi zaobleny reakci [10]. Další studie ukázala, kteří přežili rakoviny únavě prsu mají zploštělé kortizolu střediska, které mají vyšší hladiny kortizolu na konci dne, než dělat nonfatigued přežili [11] Jedná se o dysregulace hypotalamus-hypofýza-nadledvinky (HPA) osy, která může přispívat k prodloužené zánětlivých cytokinů milie.; pochopení odpovědi organismu na řadu chronických stresorů u rakoviny může pomoci při zvládání únavy.