tuku tlumiče pérování: překvapivě vysokým obsahem tuku potraviny

Četl jsem etiketách potravin a psaní o zdraví po dobu alespoň dvou let, ale i já jsem občas šokován zjistit, kolik tuku, nasycených tuků, nebo trans tuk potravina skutečně obsahuje.

Níže jsem uvedeny více než 35 potravinářských výrobků viděl jsem, když jsem procházel mezi regály supermarketu mého které byly překvapivě vysokým obsahem tuku.

Ale nejprve mi dovolte, abych vám řekl, co jsem hledal a co budete chtít hledat, jak si zvážit své možnosti na budoucích cest v supermarketech.

Jedna z prvních věcí, které jsem hledat při pohledem upřeným na informační štítek o výživové hodnotě v potravinách je, kolik gramů tuku má položka. Přímo pod to, že najdu gramů nasycených tuků a, pro některé produkty, trans-tuků.

Také jsem vyzkoušet velikost porce. To je důležité, protože některé firmy – často ty prodávají zejména s vysokým obsahem tuku potraviny – vypsat velikost porce jako polovinu muffin, půl kuřecí hrnec koláč A nebo půl cukroví bar. Takže pokud budete jíst celý muffin, hrnec koláče nebo cukroví bar, budete muset zdvojnásobit čísla.

Tam jsou zmrazené pot koláče na trhu, které uvádějí 1/2 hrnec koláč jako velikost porce na obalu. Takže pokud budete jíst celý koláč dostanete 62 gramů tuku nikoliv 31, které je uvedené a 22 gramů nasycených tuků ne 11. Ale i čísla za poloviční pot koláče jsou docela šokující.

Proč byste měli být znepokojeni vysokým obsahem tuku potraviny? Je pravda, tam jsou zdravotní výhody zvýhodňuje preferované tuky, jako jsou mononenasycené tuky a omega-3 mastných kyselin. A některé vyšší tuku potraviny – včetně oříšky, avokádo, lososa a olivového oleje – přispívají ke zdraví v omezeném množství.

Ale celkové množství tuku je důležité, protože to může být červená vlajka na potraviny s vysokým potenciálně zdraví škodlivých tuků: nasycených tuků a trans-tuků. Také ve srovnání s sacharidů a bílkovin, z nichž každý gram tuku má dvakrát tolik kalorií.

Samozřejmě, že musíte být vědomi nasycených tuků a trans-tuků v potravinách. Nasycené tuky je známo, že zvýšení hladiny cholesterolu v krvi, čímž se zvyšuje riziko onemocnění srdce a mrtvice. Mohou také zvýšit riziko vzniku některých druhů rakoviny.

Trans-tuky hit vás s dvojitým whammy. Kromě zvýšení hladiny LDL ( “špatného”) cholesterolu, ale také snížit svou HDL ( “hodného”) cholesterolu. Mnoho výzkumníků podezření, že trans tuky zvyšují riziko nejen pro srdeční choroby, ale i pro diabetes typu 2, rakoviny tlustého střeva a rakoviny prsu.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky