tukové náhražky v potravinách – přehled témat

Tukové náhražky jsou nemastný látky, které působí jako tuku v potravinách. Ideální tuk náhražka by látka, která nemá žádné zdravotní rizika a vkusu a vypadá jako přirozeného tuku, ale má méně kalorií. Tukové náhražky lze nalézt v potravinách, jako je pečivo, sýry, zakysaná smetana, jogurt, margarín, zálivka, omáčky a omáček.

Tukové náhražky jsou rozděleny do tří základních typů

Tukové náhražky nemusí být uvedeny podle jejich značek na etiketě složek, díky čemuž je pro lidi těžké je identifikovat v potravinách, které si kupují.

Chcete-li používat tukových náhrad, přemýšlet o tom, následující

Sacharidy založené. Ty jsou vyrobeny z škrobnatých potravin, jako jsou kukuřice, obiloviny, a obilí. Nejvíce tukové náhražky dnes jsou vyrobeny z sacharidů. Příklady zahrnují celulózu, želatinu, dextriny, gumy a modifikované dietní vlákna; Protein založené. Ty jsou vyrobeny modifikací proteinu, za použití vaječný bílek nebo syrovátky z mléka. Příklady zahrnují syrovátkový protein a mikročásticovat vaječný bílek a mléčný protein (jako je Simplesse); Fat založené. Ty jsou vyrobeny nahrazením triglyceridů v rostlinných olejích. Příklady zahrnují caprenin, salatrim (například Benefat), a Olestra (jako je Olean).

Další výzkum je zapotřebí tukových náhrad. Chcete-li zahrnout náhrady tuku ve vaší stravě, mluvit s registrovaným dietologem.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

Současný výzkum ukazuje, že carbohydrate- a proteinové bázi tukové náhražky nebolí zdraví; Nekalorické tuk náhražky, Olestra, narušuje vstřebávání tucích rozpustných látek, včetně vitaminů rozpustných v tucích (A, E, D a K) a karotenoidů. Karotenoidy jsou látky, které dávají rostlinám jejich barvu a jsou antioxidanty v těle. Jako příklady lze uvést karoteny a lykopen (nalezený v rajčatech). Vedlejší účinky Olestra patří křeče, nadýmání, a řídká stolice; Potraviny, které obsahují tuk náhražek může mít méně kalorií v porovnání s potravin, které obsahují tuk. Ale někteří lidé mohou mít tendenci jíst více potravin, které obsahuje náhražku, která tvoří na snížení kalorií.