syndromu Guillain-Barré

Guillain-Barre (Gee-YAH-buh-RAY) syndrom je vzácná porucha, při které váš imunitní systém útočí na vaše nervy. Slabost a brnění v končetinách jsou zpravidla prvními příznaky.

Tyto pocity se může rychle šířit, nakonec paralyzuje celé tělo. Ve své nejzávažnější formy Guillain-Barré syndrom je lékařská pohotovost. Většina lidí s podmínkou, musí být hospitalizován na léčení.

Přesná příčina syndromu Guillain-Barré, je znám. Ale to je často předchází infekční onemocnění, jako je například infekce dýchacích cest nebo žaludeční chřipka.

Neexistuje žádný známý lék na syndromu Guillain-Barré, ale několik léčba může zmírnit symptomy a zkrátit dobu trvání nemoci. Většina lidí se zotavit z syndromu Guillain-Barré, ačkoli někteří mohou zažít přetrvávající účinky z ní, jako je slabost, necitlivost nebo únava.

Guillain-Barré syndrom často začíná mravenčení a slabost začíná v nohou a nohou a šíří do horní části těla a paží. V asi 10 procent lidí s poruchou, příznaky začínají v rukou nebo obličeje. Jako syndromu Guillain-Barré postupuje, svalová slabost může vyvinout do ochrnutí.

druhy

Známky a příznaky syndromu Guillain-Barré mohou zahrnovat

Kdy navštívit lékaře

Lidé s Guillain-Barrého syndromem často docházet k jejich nejvýraznější slabost během dvou až čtyř týdnů po symptomy začít. Obnova začíná obvykle dva až čtyři týdny po slabosti plošinami.

Jednou myšlenka být jedna porucha, syndrom Guillain-Barré je nyní známo, že se vyskytují v několika formách. Hlavními typy jsou

Zavolejte svého lékaře, pokud máte mírné brnění v prstech na nohou nebo prstů, který se zdá být šíření či zhoršuje. Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud máte některý z těchto závažných příznaků nebo symptomů

Guillain-Barré syndrom je závažný stav, který vyžaduje okamžitou hospitalizaci, protože to může rychle zhoršovat. Čím dříve vhodná léčba zahájena, tím lepší šanci na dobrý výsledek.

Co můžeš udělat

Přesná příčina syndromu Guillain-Barré není znám. Tato porucha se obvykle objeví několik dní nebo týdnů po infekci dýchacích cest nebo trávicího traktu. Vzácně nedávný chirurgický zákrok nebo imunizace může vyvolat Guillain-Barré syndrom.

V syndromu Guillain-Barré, váš imunitní systém – který obvykle napadá pouze invazní organismy – začne útočit na nervy. V AIDP, nejběžnější forma syndromu Guillain-Barré v USA, ochranná vrstva nervy “(myelinové pochvy) je poškozen. Poškození zabraňuje nervy z vysílat signály do mozku, což způsobuje slabost, necitlivost nebo ochrnutí.

Guillain-Barré syndrom může mít vliv na všechny věkové skupiny. Ale ty jsi při mírně vyšší riziko, pokud

Guillain-Barré syndrom může být vyvolána

Guillain-Barré syndrom postihuje nervy. Vzhledem k tomu, nervy ovládat své pohyby a tělesných funkcí, lidé s Guillain-Barré může docházet

Otázky, zeptejte se svého lékaře

Závažné, rané příznaky syndromu Guillain-Barré výrazně zvyšují riziko závažných dlouhodobých komplikací. Vzácně může dojít k úmrtí v důsledku komplikací, jako je syndrom dechové tísně a infarktu.

Můžete být odkazoval se na lékaře, který se specializuje na poruchy mozku a nervového systému (neurologem).

Kromě otázky, které jste připraveni zeptejte se svého lékaře, neváhejte se zeptat další otázky během svého jmenování.

Lékař je pravděpodobné, že vám položit několik otázek. Být připraven na ně odpovědět, může udělat čas jít přes bodů, které chtějí trávit více času. Můžete být požádáni

Guillain-Barré syndrom může být obtížné diagnostikovat v raném stádiu. Její příznaky a symptomy jsou podobné jako u jiných neurologických poruch, a mohou se lišit od osoby k osobě.

Lékař je pravděpodobné, že začít s anamnézy a důkladné fyzikální vyšetření.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Lékař pak může doporučit

Neexistuje žádný lék na Guillain-Barrého syndromu. Ale dva typy léčby může urychlit zotavení a snížit závažnost nemoci

Zotavení

Tyto procedury jsou stejně účinné. Smícháním nebo podávání jedné po druhé, je účinnější než použití buď samostatně metody.

Ty jsou také pravděpodobné, že bude dána léky

Lidé s Guillain-Barrého syndromem potřebují fyzickou pomoc a terapii před a během rekonvalescence. Váš péče může zahrnovat

Ačkoli někteří lidé mohou trvat měsíce a dokonce roky zotavit se, že většina lidí s Guillain-Barré syndrom zkušeností tento obecný časové osy

Mezi dospělými se zotavují ze syndromu Guillain-Barré

Děti, kteří jen zřídka k rozvoji syndromu Guillain-Barré, celkově zotavit úplněji než dospělí.

Diagnóza Guillain-Barre syndrom může být psychicky obtížné. Ačkoli většina lidí nakonec obnovit v plném rozsahu, podmínkou je obecně bolestivé a vyžaduje hospitalizaci a měsíce rehabilitace. Musíte se přizpůsobit omezenou schopností pohybu a únavy.

Chcete-li spravovat stres zotavení z syndromu Guillain-Barré, zvažte následující doporučení

navštivte svého lékaře