sucho v ústech: domácí léčba a prevence – přehled témat

Orální zdraví Trends

Sucho v ústech (xerostomie), může dělat to pro vás těžké jíst, mluvit, polykat, nosit zubní protézu, nebo ochutnat jídlo. Ve většině případů bude domácí léčba zmírnit příznaky sucho v ústech. Pokračující sucho v ústech může vést k ústní infekce, onemocnění dásní a zubní dutiny.

Tím, Abbie Kozolchy; Můžete snadno idealizovat pár smát linky (hej – každá vráska je ale zářezem v klidné kalendáře dobře strávenou života, podle Dickens). Ale účinky Čas na váš úsměv může být podstatně těžší odepsat, bez ohledu na to, jak talentovaný písař. Tam je žloutnutí nebo šedivění zubů je ztenčení rtů, vzhled retní linky … a seznam by mohl pokračovat dál. Na druhou stranu, domácí nářadí, které bojují zubů zabarvení (nemluvě o nejnovější úřadu in-…

Sucho v ústech může být také způsobena tím, léčiva, jako je například diuretikum, antihistaminika, nebo činidla proti překrvení. Máte-li podezření, že lék je příčinou vašeho sucho v ústech, obraťte se na lékaře, který předepsal tento přípravek, aby určila, zda byste měli přestat užívat jej nebo přijmout jiný. Jmenování nemusí být nutné. Pokud užíváte lék nepředepsání, přestat užívat. Zavolejte svého lékaře, pokud máte pocit, že je třeba pokračovat v lék.

Home léčba může pomoci zmírnit příznaky sucho v ústech.

Sucho v ústech je běžné a lze často zabránit. Zkuste některé z těchto preventivních opatření

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010

Častých doušky tekutiny v průběhu dne. Voda je nejlepší; Použít led čipy a bez cukru položky, jako jsou guma, tvrdé bonbóny a lízátka, mražených ovocných šťáv a nealkoholických nápojů. Pomohou udržet pusu vlhký bez propagace zubního kazu; Jíst a pít koláč potraviny a tekutiny, jako jsou limonády, bez cukru kyselých bonbonů a okurky, který pomůže podpořit tok slin; Přidat další tekutinu do potravin, aby se jim lépe žvýkat a polykat. Pít vodu s jídlem; Použijte nepředepsání slin náhražky, které si můžete koupit v lékárně.

Vypít 2 qt (2 litry) vody denně. To je stejné jako osm 8 fl oz (250 ml) sklenice vody; Použijte zvlhčovač vzduchu ve vaší domácnosti, a to zejména v ložnici; Dýchat nosem, spíše než ústy; Neužívejte léky, které způsobují sucho v ústech. Patří mezi ně diuretika, antihistaminika a decongestants. Váš lékař vám může pomoci najít jiný lék; Vyhněte se kofeinu nápojů, tabáku a alkoholu, z nichž všechny zvýšit sucho v ústech.