suché socket – přehled témat

Suchý zásuvka je bolestivý zánět, který se může vyvinout v otevřeném zubu zásuvky čelistní kosti po odstranění zub (získaná). Suché zásuvky často vyvinou po extrakci a jsou častější po extrakci třetích molárů (zubů moudrosti). 1

Sestavit jídelníček, chytit nápoje a sportovat, aniž by hodně myslel na vaše zuby. Ale možná neuvědomují, jak potravin, nápojů a aktivity zničit zdraví vašich perleťově bílé. Dvacet pět procent amerických dospělých ve věku nad 65 ztratili všechny své zuby – zde je návod, jak můžete chránit své vlastní.

Ženy mají tendenci být suché socket více než muži. A ženy užívající antikoncepční pilulky je dvakrát vyšší pravděpodobnost dostat suchou zásuvku. To může být spojeno s hormon estrogen. Ženy, které převzít kontrolu pilulky narození a kteří se rozhodnou mít své zuby moudrosti odstraněny byste se pokusit naplánovat operaci na konci svého menstruačního cyklu (obvykle dny 23 až 28). Zdá se, že menší riziko suchého zásuvky během této doby. 2

Suché socket obvykle léčí zubaře nebo ústní chirurg, který může vložit speciální medikované gázu nebo vložte do zásuvky a předepíše antibiotikum. On nebo ona může mít také budete brát léky proti bolesti.

Aby se zabránilo suché zásuvky, dodržujte pokyny svého zubaře, které mohou zahrnovat následující

Zavolejte svého zubaře nebo ústní chirurg, jestli je to pár dní po operaci a máte silnou bolest kolem oblasti, kde byla odstraněna váš zub.

Nekuřte nebo vysát pomocí brčka; Nenechte vypláchněte ústa nebo rušit zásuvky plochu po dobu nejméně 24 hodin; Změna bavlněné gázy přes zásuvku, jakmile jsou nasáklé krví.