strava a ekzém: fakta

Pokud máte ekzém, chcete udělat vše, co může, aby se pokusili zastavit podráždění a svědění může způsobit. Takže můžete být touží vyzkoušet ekzém diety, které jste četl nebo slyšel o.

Neexistuje žádný důkaz, že konkrétní potraviny způsobit ekzém nebo provést příznaky rozhořet. Ale někteří lidé říkají, že jejich příznaky zhorší poté, co jedí určité jídlo.

Mějte na paměti, že to není vždy snadné zjistit, co přesně dělat Váš zdravotní stav pokožky světlici. Spojení se může zdát zřejmé, ale proto, že jste kolem mnoha spouštěčů každý den, je často obtížné zjistit, zda problém je jídlo, nebo jiná spoušť, jako je stres.

Někteří lidé s ekzémem se snaží zcela vystřihnout jeden nebo více potravin ze své stravy, stejně jako vejce nebo kravské mléko. Říká se tomu eliminační dieta. Ale tam není moc dobrý důkaz, že pomáhají dospělým s podmínkou.

Pokud víte, že máte specifické potravinové alergie, ujistěte se, poraďte se se svým lékařem dříve, než vystřihnout celé skupiny potravin nebo provést jiné zásadní změny s tím, co jíte.

Potravinové alergie může někdy způsobit ekzém pro malé děti. Ale po dosažení věku 3 nebo 4, to je vzácné. Alergická reakce na věci, jako mléčné výrobky, vejce, ořechy, sója, pšenice nebo může způsobit kopřivku nebo jiné kožní problémy, které vypadají jako ekzémy, ale nejsou stejné.

Pokud si myslíte, že potravinová alergie hraje roli v vašeho dítěte kožní onemocnění, poraďte se svým lékařem. Zeptejte se, zda testování je pravděpodobné, že pomoci dostat její stav pod kontrolou.

Většina potravin a doplňků, které vědci zkoumali neprokázaly velkým příslibem pro ekzém úlevu, ale výzkum stále pokračuje.

Například některé studie říkají, že probiotika, což je druh živých bakterií se můžete dostat do jogurtu nebo doplňky mohou pomoci zmírnit příznaky onemocnění u dětí. Většina z těchto studií se stalo v jiných zemích a testovány různé druhy probiotik. Takže to není jasné, jaké typy jsou nejužitečnější.

Vědci studují čaj stejně. Ačkoli není tam žádný jasný důkaz, několik studií naznačují, že pití černá, zelená, nebo čaj oolong může pomoci zmírnit symptomy. Výzkumníci se také při pohledu na omega-3 mastné kyseliny nalezené v rybách a rybího oleje, které pomáhají bojovat proti zánětu, jako způsob, jak pomoci ekzém.