srdeční selhání příčiny

Srdeční selhání se často vyvine poté, co ostatní podmínky jsou poškozeny nebo oslabeny vaše srdce. Nicméně, srdce nemusí být oslabena způsobit selhání srdce. To může také nastat v případě, že srdce se stává příliš tuhá.

Při srdečním selhání, hlavní čerpací komory vašeho srdce (komor), může ztuhnout a není správně vyplnit mezi bije. V některých případech selhání srdce, vaše srdeční sval může dojít k poškození a oslabila a komory úsek (dilatace) do té míry, že srdce může krev není pumpovat účinně celém těle. V průběhu doby, srdce již nemůže držet krok s normálními nároky na to, aby pumpovat krev do celého těla.

Ejekční frakce je důležitým měření toho, jak dobře je vaše srdce čerpání a je určen na pomoc klasifikaci srdečního selhání a vhodné léčby. U zdravého srdce, ejekční frakce je 50 procent nebo vyšší, – což znamená, že více než polovina z krve, která vyplňuje komoru je čerpána ven s každým úderem. Srdeční selhání, ale může dojít i při normální ejekční frakcí. To se děje v případě, že srdeční sval začne vykazovat z podmínek, jako je vysoký krevní tlak.

Termín “srdeční selhání” pochází z krve zálohování do – nebo zahlcení – játra, břicha, dolní končetiny a plíce. Nicméně, ne všechny srdeční selhání je kongestivní. Ty by mohly mít dušnost nebo slabosti v důsledku srdečního selhání a nemají žádnou tekutinu stavební nahoru.

Srdeční selhání může zahrnovat levou stranu (levá komora), na pravé straně (pravá komora) nebo obě strany vašeho srdce. Obecně platí, že selhání srdce začíná na levé straně, konkrétně levou komoru – svého srdce hlavní čerpací komory.

Některý z následujících podmínek může dojít k poškození nebo oslabit své srdce a může způsobit selhání srdce. Některé z nich mohou být přítomny, aniž byste o tom věděli

Ischemická choroba srdeční a infarkt. Ischemická choroba srdeční je nejčastější formou onemocnění srdce a nejčastější příčinou srdečního selhání. V průběhu doby, tepny, které dodávají krev do srdečního svalu úzká z nahromaděním tukových depozit – tomuto procesu se říká aterosklerózy. Nahromadění plaků může způsobit snížení průtoku krve do srdce.

Srdeční infarkt nastane v případě prasknutí plaky tvořené tukových usazenin v cévách. To způsobí, že krevní sraženinu k formě, která může zablokovat průtok krve do oblasti srdečního svalu, oslabení čerpací schopnost srdce a často opouštět trvalé poškození. V případě, že škoda je významná, může to vést k oslabení srdečního svalu.

Vysoký krevní tlak (hypertenze). Krevní tlak je síla krve čerpané srdcem svým přes vaše tepny. Pokud je váš krevní tlak je vysoký, vaše srdce musí pracovat tvrději, než by měl do oběhu krve v celém těle.

V průběhu doby, srdeční sval může být silnější pro kompenzaci práci navíc je třeba provést. Nakonec, vaše srdeční sval se může stát buď příliš tuhé nebo příliš slabý, aby účinně pumpovat krev.

Vadné srdeční chlopně. Ventily svém srdci udržet krev teče ve správném směru přes srdce. Poškozený ventil – kvůli srdeční vadě, ischemická choroba srdeční nebo srdečním infekce – síly vaše srdce pracovat tvrději, aby krev teče, jak by měl.

V průběhu doby, tato práce navíc může oslabit vaše srdce. Vadné srdeční chlopně, však mohou být pevné nebo vyměnit, pokud nalezené v čase.

Poškození srdečního svalu (kardiomyopatie). poškození srdečního svalu (kardiomyopatie) může mít mnoho příčin, včetně několika chorob, infekce, zneužívání alkoholu a toxického účinku léků, jako je například kokain nebo některé léky používané pro chemoterapii.

Genetické faktory hrají důležitou roli v několika typech kardiomyopatie, jako je dilatační kardiomyopatie, hypertrofické kardiomyopatie, arytmogenní kardiomyopatie pravé srdeční komory, noncompaction levé komory a restriktivní kardiomyopatie.

Jiné nemoci. Chronická onemocnění – jako je například diabetes, HIV, hypertyreóza, hypotyreóza, nebo nahromadění železa (hemochromatózy) nebo proteinu (amyloidózy) -Také může přispět k selhání srdce.

Příčiny akutním srdečním selháním obsahovat viry, které napadají srdeční sval, závažné infekce, alergické reakce, krevních sraženin v plicích, užívání některých léků nebo jakékoliv onemocnění, které postihuje celé tělo.