rezistence na inzulín a prediabetes

Inzulínová rezistence a Prediabetes

Co je inzulín?

Co je to inzulín ?; Co je inzulínová rezistence ?; Co se stane s inzulinovou rezistencí ?; Co způsobuje rezistenci na inzulín ?; Má spánku záležitost ?; Co je prediabetes ?; Jak se inzulínová rezistence souvisí s diabetes typu a Prediabetes 2 ?; Jaké jsou příznaky inzulínové rezistence a prediabetes ?; Kdo by měl být testovány na prediabetes ?; Body Mass Index (BMI); Co je metabolický syndrom ?; Jak se inzulinová rezistence a prediabetes diagnostikována ?; Pochopení Výsledky testů; Může inzulínová rezistence a prediabetes být obrácen ?; Jaké kroky může pomoci zvrátit inzulinovou rezistenci a Prediabetes ?; Jíst, stravě a výživě; Body k zapamatování;

Mnoho organizací poskytovat podporu pro pacienty a zdravotníky. Prohlédněte si úplný seznam Diabetes nemocí organizací (PDF, 293 KB).

Inzulín je hormon, slinivkou břišní, orgán nachází za žaludkem. Slinivka obsahuje shluky buněk zvaných ostrůvky. Beta-buněk v ostrůvcích, aby inzulín a uvolnit ji do krve.

Inzulín hraje důležitou roli v metabolismu-způsob, jakým tělo využívá natrávenou potravu na energii. Trávicí trakt odbourává sacharidy-cukry a škroby nalezené v mnoha potravinách, na glukózu. Glukóza je forma cukru, který vstupuje do krevního řečiště. S pomocí inzulínu, buňky v celém těle absorbovat glukózu a použít ji na energii.

Když vzroste hladina glukózy v krvi po jídle, slinivka uvolňuje inzulin do krve. Inzulínu a glukózy pak cestují v krvi na buňky v celém těle.

Co je inzulínová rezistence?

U zdravého člověka, tyto funkce umožňují hladiny glukózy v krvi a inzulínu zůstat v normálním rozmezí.

Inzulín pomáhá tuk, a jaterní buňky absorbovat glukózy z krevního oběhu, snížení hladiny glukózy v krvi .; Inzulín stimuluje jaterní a svalové tkáně k ukládání přebytečné glukózy v krvi. Uložená formě glukózy se nazývá glykogen .; Inzulín také snižuje hladinu glukózy v krvi snížením produkce glukózy v játrech.

Slinivka obsahuje shluky buněk zvaných ostrůvky. Beta-buněk v ostrůvcích, aby inzulín a uvolnit ji do krve.

byl fyzicky aktivní; mají rodiče nebo sourozence s diabetem; které mají rodinné zázemí, které je africký Američan, Aljaška domorodec, indián, asijský Američan, hispánský / Latino, nebo Pacifik ostrovan American; porodu na dítě vážící více než 9 liber; co byl diagnostikován s gestační diabetes-diabetu, že rozvíjí pouze během těhotenství; které mají vysoký krevní tlak-140/90 mm Hg nebo vyšší, nebo léčených pro vysoký krevní tlak; HDL cholesterol méně než 35 mg / dl, nebo triglyceridů nad 250 mg / dl; které mají syndrom polycystických vaječníků (PCOS); mající prediabetes, zhoršená glukóza půstu (IFG), nebo zhoršené tolerance glukózy (IGT) na starší testování; mají jiné stavy spojené s inzulinovou rezistencí, jako je obezita nebo akantóza; s CVD

Inzulínová rezistence je stav, ve kterém tělo produkuje inzulín, ale není to efektivně využít. Když lidé mají rezistenci na inzulín, glukóza se hromadí v krvi místo toho, aby absorbována buňkami, což vede k diabetu typu 2 nebo prediabetes.

Většina lidí s inzulinovou rezistencí nevědí, že si to po mnoho let, dokud nebudou vyvíjet diabetes 2. typu, vážný, celoživotní onemocnění. Dobrou zprávou je, že pokud se lidé učí, že mají inzulinovou rezistenci na počátku, mohou často zabránit nebo oddálit diabetu tím, že změny životního stylu.

umístit svinovací metr kolem holé břicho těsně nad kyčelní kosti; zkontrolujte, zda je páska je pohodlný, ale není kopání do kůže, a je rovnoběžně s podlahou; relaxovat, výdech, a měřit

Inzulínová rezistence může vést k řadě vážných zdravotních poruch. V části “Co je metabolický syndrom?” poskytuje více informací o jiných zdravotních poruch spojených s inzulinovou rezistencí.

Lidé by měli najít svou výšku v levém sloupci straně .; Že by se měl pohybovat v celé řadě k počtu nejblíže k jejich hmotnosti .; Pak by měly zjistit číslo v horní části této kolony.

Inzulínové rezistence, tuk, a jaterní buňky nejsou správně reagovat na inzulín, a proto nemohou snadno absorbovat glukózy z krevního řečiště. V důsledku toho se tělo potřebuje vyšší hladiny inzulinu pomoci glukózy do buněk.

Beta buňky ve slinivce břišní se snaží držet krok s touto zvýšenou poptávkou inzulinu tím, že produkuje více. Dokud beta buňky jsou schopny produkovat dostatečné množství inzulinu k překonání inzulínové rezistence, hladina glukózy v krvi zůstat ve zdravém rozsahu.

V průběhu doby, inzulínová rezistence může vést k diabetu typu 2 a Prediabetes, protože beta buňky nedokáží držet krok s tělesným zvýšenou potřebu inzulínu. Bez dostatečného množství inzulínu, přebytek glukózy se hromadí v krvi, což vede k diabetu, prediabetes a dalších vážných zdravotních poruch.

Co se stane s inzulinovou rezistencí?

Přestože přesné příčiny inzulínové rezistence však nejsou zcela známy, vědci se domnívají, že zásadním způsobem přispívají k inzulinové rezistence jsou nadváhy a nedostatek tělesné aktivity.

Někteří odborníci se domnívají, obezita, zejména přebytečný tuk kolem pasu, je primární příčinou inzulínové rezistence. Vědci použili k názoru, že tuková tkáň fungoval pouze jako úložiště energie. Nicméně studie prokázaly, že břišní tuk produkuje hormony a další látky, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy, jako je rezistence na inzulín, vysoký krevní tlak, cholesterol, nevyvážené a kardiovaskulárních onemocnění (CVD).

Břišní tuk hraje roli v rozvoji chronické nebo dlouhotrvající, zánět v těle. Chronický zánět může poškodit tělo v průběhu času, a to bez jakýchkoli známek nebo příznaků. Vědci zjistili, že komplexní interakce v tukové tkáni čerpat imunitních buněk do této oblasti a vyvolat low-level chronický zánět. Tento zánět může přispět k rozvoji inzulinové rezistence, diabetu typu 2, a CVD. Studie ukazují, že ztráta hmotnosti může snížit inzulinové rezistence a prevenci nebo zpoždění diabetu 2. typu.

Mnoho studií prokázalo, že fyzická nečinnost je spojena s rezistencí na inzulín, což často vede k diabetes mellitus 2. typu. V těle, více glukózy je používán svalů než ostatní tkáně. Za normálních okolností, aktivní svaly spalovat jejich uložené glukózy po energii a doplnit své rezervy s glukózou odebraného z krevního oběhu, udržování hladiny glukózy v krvi v rovnováze.

Studie ukazují, že po cvičení, svaly se více citlivé na inzulín, couvání inzulinové rezistence a snížení hladiny glukózy v krvi. Cvičení také pomáhá svaly absorbovat více glukózy bez potřeby inzulínu. Čím více svalů tělo má, tím více glukózy může hořet ke kontrole hladiny glukózy v krvi.

Další příčiny inzulínové rezistence může zahrnovat etnika; určité choroby; hormony; užívání steroidů; Některé léky; vyšší věk; spát problémy, zejména spánkové apnoe; a kouření cigaret.

Ano. Studie ukazují, že neošetřené problémy se spánkem, zejména spánková apnoe, mohou zvýšit riziko vzniku obezity, inzulínové rezistence a diabetes mellitus 2. typu. pracovníci noční směny mohou být také vystaveni zvýšenému riziku těchto problémů. Spánková apnoe je běžná porucha, ve které je dýchání člověka přerušena v průběhu spánku. Lidé mohou často stěhují z hlubokého spánku a do lehkého spánku, když jejich dýchání pauz nebo se stane povrchní. To má za následek špatnou kvalitu spánku, který způsobuje problém ospalost nebo nadměrnou únavu, během dne.

Mnozí lidé nejsou vědomi svých symptomů a nejsou diagnostikovány. Lidé, kteří si myslí, že by mohl mít problémy se spánkem by měly promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Více informací o problémech se spánkem je k dispozici u Národní srdce, plíce a krev zavedou na ernment / Zdraví / zdrojů / spánku.

Co způsobuje inzulínovou rezistenci?

Prediabetes je stav, ve kterém glukózy v krvi nebo hladina A1C-které odrážejí průměrné hladiny glukózy v krvi, jsou vyšší, než je obvyklé, ale není dostatečně vysoká pro diagnózu diabetu. Prediabetes je stále běžnější ve Spojených státech. Americký ministerstvo zdravotnictví a sociálních službách odhaduje, že nejméně 86 milionů US dospělí ve věku 20 nebo starší měli Prediabetes v roce 2012. 1 Lidé s prediabetes jsou vystaveni zvýšenému riziku vzniku diabetu typu 2 a CVD, což může vést k srdečnímu infarktu nebo mrtvici.

Velká velikost pasu -waist měření 40 palců a více pro muže a 35 palců a více pro ženy; vysoké hladiny triglyceridů v krvi úrovni -triglyceride 150 miligramů na decilitr (mg / dl) nebo vyšší, nebo brát léky na zvýšené hladině triglyceridů; abnormální hladina cholesterolu v krevním -HDL, nebo dobré, hladina cholesterolu pod 40 mg / dl u mužů a nižší než 50 mg / dl u žen, nebo brát léky na nízký HDL; vysoký krevní tlak, hladina -Krevní tlak 130/85 nebo vyšší, nebo bere léky na zvýšený krevní tlak; vyšší, než je normální hladinu glukózy v krvi -fasting hladiny glukózy v krvi ve výši 100 mg / dl nebo vyšší, nebo bere léky na zvýšenou hladinu glukózy v krvi

obezita; CVD; PCOS; nealkoholická steatóza jater; chronické onemocnění ledvin

test HbA1c; nalačno glukózy v plazmě test (FPG); test tolerance perorální glukosy (OGTT)

Tvorba změny životního stylu. Lidé ve skupině změny životního stylu vykonávána, obvykle při chůzi 5 dní v týdnu po dobu asi 30 minut denně, a snížila jejich příjem tuku a kalorií .; Vezmeme-li diabetes medikace metformin. Ti, kteří se metformin také obdržel informace o fyzické aktivitě a stravě .; Příjem vzdělávání o cukrovce. Třetí skupina obdržela pouze informace o fyzickou aktivitu a dietu a vzal placebem pilulku bez medikace v něm.

lidé ve změně životního stylu skupině snížili riziko vzniku diabetu o 34 procent; než ve skupině věků změny životního stylu 60. let a starších měl ještě větší užitek, což snižuje riziko vzniku cukrovky o 49 procent; Účastníci ve skupině změny životního stylu také měl tolik srdečními a rizika onemocnění cévní faktory, včetně nižších úrovních krevního tlaku a triglyceridů, i když trvalo méně léky ke kontrole jejich riziko onemocnění srdce; ty, ve skupině dostávající metformin snížili riziko vzniku cukrovky o 18 procent

Má spánku děje?

Inzulínová rezistence zvyšuje riziko vzniku cukrovky a Prediabetes 2. typu. Prediabetes se obvykle vyskytuje u lidí, kteří již mají inzulinovou rezistenci. Ačkoli inzulínová rezistence sám nezpůsobuje diabetes 2. typu často připravuje půdu pro nemoci umístěním vysoké nároky na beta buněk produkujících inzulín. V prediabetes, mohou beta-buňky již není dostatek inzulínu pro překonání rezistence na inzulín, což hladina glukózy v krvi vzroste nad normálním rozmezí.

Program Diabetes Prevention; Jsem s rizikem diabetu 2. typu? Podniknout kroky, aby se omezilo riziko vzniku diabetu

jíst zdravě a dosažení a udržení zdravé hmotnosti; zvýšení tělesné aktivity; nekouřit; užívající léky

Lidé ve věku 1 až 70 let mohou vyžadovat 600 mezinárodních jednotek (IUS) .; Lidé ve věku 71 a starší mohou vyžadovat jak hodně jako 800 ius.

zhubnout; hladiny glukózy v krvi ovládání; úpravu krevního tlaku; Úrovně ovládání cholesterolu

Jakmile osoba má Prediabetes, pokračoval ztráta funkce beta buněk obvykle vede k diabetu 2. typu. Lidé s diabetem 2. typu mají vysokou hladinu cukru v krvi. V průběhu doby, vysoký krevní glukózy škody nervů a cév, což vede ke komplikacím, jako jsou srdeční choroby, mrtvice, slepota, selhání ledvin, a dolních končetin amputace.

Vzpamatuj se! You Do not Have Knock Yourself Out k prevenci diabetu !; Více než 50 způsobů, jak prevenci diabetu; Malé kroky. Velké odměny. Váš Herní plán pro prevenci diabetu 2. typu.

Studie ukázaly, že většina lidí s prediabetes vyvinout diabetes 2. typu během 10 let, pokud nezmění svůj životní styl. změny životního stylu zahrnují ztráty 5-7 procent své tělesné hmotnosti-10 až 14 liber pro lidi, kteří váží 200 liber-tím, že změny v jejich stravě a úroveň fyzické aktivity.

Inzulínová rezistence a prediabetes obvykle nemá žádné příznaky. Lidé mohou mít jednu nebo obě podmínky, za několik let, aniž by věděl, že je mají. Dokonce i bez příznaků, poskytovatelé zdravotní péče mohou identifikovat osoby s vysokým rizikem jejich fyzikálními vlastnostmi, také známý jako rizikové faktory. V sekci “Kdo by měl být testovány na prediabetes?” seznam těchto rizikových faktorů.

Lidé s těžkou formou inzulínové rezistence může mít tmavé skvrny na kůži, obvykle na zadní straně krku. Někdy lidé mají tmavý prstenec kolem krku. Tmavé skvrny se mohou objevit také na lokty, kolena, kotníky a podpaží. Tento stav se nazývá akantóza.

Co je prediabetes?

v kombinaci IGT a IFG; A1C vyšší než 6 procent; nízký HDL cholesterol; zvýšené triglyceridy; rodič nebo sourozenec s diabetem; BMI nejméně 35

American Diabetes Association (ADA) doporučuje, aby testování na prediabetes být považovány u dospělých, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní a mají jednu nebo více dalších rizikové faktory pro diabetes. V sekci “Body Mass Index (BMI),” vysvětluje, jak zjistit, zda je člověk trpí nadváhou nebo obezitou. Nicméně, ne každý, kdo má nadváhu dostane diabetu 2. typu. Lidé bez těchto rizikových faktorů by mělo začít testování ve věku 45.

Jak se inzulínová rezistence souvisí s diabetes typu a Prediabetes 2?

Rizikové faktory pro prediabetes-Kromě toho, že trpí nadváhou nebo obezitou nebo jsou věku 45 let nebo starší, jsou následující

Inzulín je hormon, který pomáhá buňky v celém těle absorbovat glukózu a použít ji na energii. Inzulínová rezistence je stav, ve kterém tělo produkuje inzulín, ale není to efektivně používat .; Inzulínová rezistence zvyšuje riziko vzniku cukrovky a Prediabetes typu 2 .; K zásadním způsobem přispívají k inzulinové rezistence jsou nadváha, zejména kolem pasu a nedostatek tělesné aktivity .; Prediabetes je stav, ve kterém glukózy v krvi nebo hladina A1C-které odrážejí průměrné hladiny glukózy v krvi, jsou vyšší, než je obvyklé, ale není dostatečně vysoká pro diagnózu diabetu .; Program Diabetes Prevention (DPP) studie a její následné-up studie se Diabetes Prevention Program Výsledky studie (DPPOS) potvrdil, že lidé s prediabetes lze často zabránit nebo zpozdit cukrovky v případě, že ztratí skromné ​​množství váhy snížením tuku a kalorií příjem a zvýšení fyzické aktivity .; Tím, zhubnout a být více fyzicky aktivní lidé mohou zvrátit inzulinovou rezistenci a Prediabetes, čímž se předejde nebo zpoždění diabetu typu 2 .; Lidé s inzulínovou rezistencí a prediabetes může snížit riziko diabetu tím, že jí zdravě a dosažení a udržení zdravé hmotnosti, zvýšení fyzické aktivity, nekouřit a užívání léků .; DPP ukázal Lék na diabetes metformin, že je nejúčinnější při prevenci nebo oddálení rozvoje diabetu 2. typu u mladších a těžší lidi s prediabetes a žen, které měly gestační diabetes.

Jestliže výsledky testů jsou normální, je třeba zkoušky opakovat nejméně jednou za tři roky. Testování je důležitý pro včasnou diagnózu. Chytání Prediabetes brzy dává lidem čas ke změně životního stylu a prevenci diabetu 2. typu a CVD. Poskytovatelé zdravotní péče může doporučit častější testování v závislosti na počátečních výsledků a postavení rizik.

Jaké jsou příznaky inzulínové rezistence a prediabetes?

Kromě hmotnosti, umístění přebytečný tuk na těle může být důležitý. Pasem měření 40 palců a více pro muže a 35 palců a více u žen je spojena s rezistencí na inzulín a zvyšuje osobní riziko pro diabetes 2. typu. To platí iv případě, že osoba má BMI spadá do normálního rozmezí.

Kdo by měl být testovány na prediabetes?

Pro měření v pase, by člověk

Zdroj: Převzato z www.

Index tělesné hmotnosti je měření tělesné hmotnosti v poměru k výšce. Dospělí ve věku 20 nebo starší může následovat níže pomocí grafu BMI zjistit, zda se jedná o normální hmotnost, nadváhu nebo jsou obézní kroky

Číslo v horní části kolony je BMI. Slova nad počtem BMI ukazují, zda je daná osoba je normální hmotnost, nadváhu nebo jsou obézní. Lidé, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní zvážit mluvit s poskytovatelem zdravotní péče nebo registrovaného dietologa o způsobech, jak zhubnout, aby se snížilo riziko vzniku cukrovky.

BMI graf má určitá omezení. Graf může přeceňovat tělesného tuku u sportovců a dalších, kteří mají svalnatou postavu a podceňují tělesného tuku u starších osob a dalších, kteří ztratili svalovou hmotu. BMI pro děti a mládež musí být stanovena na základě věku a pohlaví kromě výšky a váhy.

Body Mass Index (BMI)

Informace o BMI u dětí a dospívajících, včetně kalkulačky BMI, je k dispozici od theernment () v http://nccd./dnpabmi/Calculator.aspx. Na webových stránkách má také BMI kalkulačka pro dospělé. BMI kalkulačka od theernment ernment) je k dispozici na www.nhlbiernment / zdraví / vzdělání / lose_wt / BMI / bmicalc.htm.

Tabulka Body Mass Index

Co je metabolický syndrom?

Jak se inzulinová rezistence a prediabetes diagnostikuje?

Pochopení Výsledky testů

Theernment má také volný smartphone aplikaci pro výpočet BMI. Lidé mohou najít “My BMI Calculator” na svém telefonu najít aplikaci. Aplikace také obsahuje odkazy na informace o krocích lidé mohou přijmout, aby jejich BMI do zdravého rozmezí.

Verze pro tisk (PDF, 70 KB)

Metabolický syndrom, také nazývaný inzulínové rezistence syndrom, je skupina znaků a zdravotních stavů souvisejících s nadváhou a obezitou, která klade lidí ohrožených pro CVD a diabetu 2. typu. Metabolický syndrom je definován * jako přítomnost jakékoliv tři z následujících 2

Kromě diabetu typu 2, metabolického syndromu byla spojena s následujícími zdravotních poruch

Nicméně, ne všichni s těmito poruchami má inzulinovou rezistenci, a někteří lidé mohou mít inzulínovou rezistenci, aniž by se tyto poruchy.

Lidé, kteří jsou obézní, nebo kteří mají metabolický syndrom, inzulínová rezistence, diabetes 2. typu, nebo prediabetes mají často i low-level zánět v celém těle a srážení krve vady, které zvyšují riziko vzniku krevních sraženin v cévách. Tyto podmínky přispívají ke zvýšeným rizikem CVD.

2 Alberti KG, Eckel RH, Grundy SM, et al. Harmonizace metabolický syndrom: společné prozatímní prohlášení Mezinárodní Diabetes federace Task Force o epidemiologie a prevence; Národní srdce, plíce a krev zavedou; American Heart Association; Světová federace srdce; Mezinárodní aterosklerózu Society; a Mezinárodní asociace pro studium obezity. Oběh. 2009; 120: 1640-1645.

poskytovatelé zdravotní péče používají krevní testy, aby určil, zda osoba má Prediabetes, ale nemají obvykle testovat specificky pro inzulínové rezistence. Inzulínová rezistence může být hodnocena měřením hladiny inzulínu v krvi.

Nicméně, test, který měří nejpřesněji inzulínové rezistence, která se nazývá euglykemického svorka, je příliš nákladné a složité pro použití v kancelářích většiny poskytovatele zdravotní péče. Svorka je výzkumný nástroj vědci používají se dozvědět více o metabolismu glukózy. Výzkum ukázal, že v případě, krevní testy ukazují, prediabetes, inzulinová rezistence s největší pravděpodobností je přítomen.

Všechny krevní testy zahrnují čerpání krve v kanceláři nebo obchodního zařízení poskytovatele zdravotní péče a zaslání tohoto vzorku do laboratoře k analýze. je zapotřebí laboratorní analýzy krve, aby zajistily výsledky jsou přesné. Glukózy měřicí zařízení používaná v ordinaci poskytovatel zdravotní péče, například v oblasti prstů v holi zařízení, nejsou dostatečně přesné, pro diagnostiku, ale může být použit k rychlému ukazatelem vysoké hladiny glukózy v krvi.

Prediabetes je možné zjistit pomocí jedné z následujících krevních testů

A1C test. Někdy nazvaný hemoglobin A1c, HbA1c, nebo glykohemoglobinových test, tento test odráží průměrné hladiny glukózy v krvi v průběhu posledních 3 měsících. Tento test je nejspolehlivější test na prediabetes, ale to není tak citlivý jako ostatní testy. U některých jedinců může chybět Prediabetes které by mohly být zachyceny testy glukózy.

Ačkoli někteří poskytovatelé zdravotní péče může rychle změřit A1c ve své kanceláři, že typ měření tzv point-of-care zkušební není považován za spolehlivý pro diagnózu. Pro diagnózu prediabetes, test A1C by měly být analyzovány v laboratoři za použití metody, která je certifikována NGSP.

Test A1C mohou být nespolehlivé pro diagnózu Prediabetes u lidí s určitými podmínkami, které je známo, že v rozporu s výsledky. Interference by měla být podezřelý, že výsledky A1C se zdají být velmi odlišné od výsledků testu hladiny glukózy v krvi. Lidé z Afriky, Středomoří, nebo jihovýchodní Asie původu, nebo lidé s rodinnými příslušníky s srpkovitá anémie nebo talasemie, jsou zvláště vystaveni riziku rušení. Lidé v těchto skupinách mohou mít méně obyčejný druh hemoglobinu, známý jako variantu hemoglobinu, který může interferovat s některými A1c testy.

A1C z 7/5-4/6 procent označuje Prediabetes.

Více informací o zkoušce A1C je uveden v theernment tématu zdraví, A1c test a diabetes.

Nalačno testu glukózy v plazmě. Tento test měří hladinu glukózy v krvi u lidí, kteří nic nejedl nejméně 8 hodin. Tento test je nejspolehlivější, když udělal v dopoledních hodinách. Prediabetes nalezeny s tímto testem, se nazývá IFG.

hladiny glukózy na lačno 100 až 125 mg / dl ukazují prediabetes.

OGTT. Tento test měří hladiny glukózy v krvi po lidí nejedl nejméně 8 hodin a 2 hodiny po pijí sladký kapalný poskytované poskytovatelem zdravotní péče nebo laboratoře. Prediabetes nalezeny s tímto testem, se nazývá IGT.

Hladina glukózy v krvi v rozmezí 140 a 199 mg / dl označuje prediabetes.

V následující tabulce jsou uvedeny úrovně krevní test pro diagnózu prediabetes.

Zdroj: Převzato z Americké diabetologické asociace. Standardy zdravotní péče při diabetes 2012. Diabetes Care. 2012,35 (Supp 1): S12, tabulka 2.

Může inzulínová rezistence a prediabetes zvrátit?

Krevní test indikuje Prediabetes znamená, že rezistence na inzulín pokročila do bodu, kde se beta-buňky ve slinivce břišní již nemůže kompenzovat a hladina glukózy v krvi určité osoby stoupají směrem diabetem 2. typu. Čím vyšší výsledky testů, tím větší je riziko vzniku diabetu 2. typu. Míra rizika závisí také na jednotlivce dalšími rizikovými faktory, které jsou uvedeny v části “Kdo by měly být testovány na prediabetes?”

Jaké kroky může pomoci zvrátit inzulinovou rezistenci a Prediabetes?

Čísla test. Například lidé s A1C pod 5,7 procenta mohou být stále v ohrožení pro diabetes, pokud mají v rodinné anamnéze diabetu 2. typu nebo získali nadváhu kolem pasu. Lidé s A1C nad 6,0 ​​procenta je třeba považovat za velmi vysoké riziko vzniku diabetu. Úroveň 6,5 procenta nebo vyšší znamená, že člověk má cukrovku.

Následovat. Lidé, jejichž výsledky testů ukazují, že mají prediabetes mohou být znovu testovány na 1 rok a měla by zvážit změny životního stylu snížit riziko vzniku diabetu 2. typu.

Různými výsledky. I když všechny tyto testy mohou být použity k testování na prediabetes, u některých lidí jedna zkouška bude indikovat diagnózu prediabetes nebo diabetes, když další test není. Lidé s rozdílnými výsledky testů mohou být v počátečním stádiu onemocnění, kde se hladina glukózy v krvi nepřibývá dostatečně vysoké, aby ukázat na každém testu.

Poskytovatelé zdravotní péče opakování laboratorních testů pro potvrzení výsledků testu. Diabetes se vyvíjí v průběhu času, takže i se změnami ve výsledcích zkoušek, poskytovatelé zdravotní péče lze říci, kdy celková hladina glukózy v krvi jsou stále příliš vysoké.

Ano. Fyzická aktivita a hubnutí pomáhají tělu lépe reagovat na inzulín. Program Diabetes Prevention (DPP) byla studie federálně financovaný z 3,234 lidí s vysokým rizikem diabetu.

DPP a další velké studie prokázaly, že lidé s prediabetes lze často zabránit nebo zpozdit cukrovky v případě, že ztratí skromné ​​množství váhy snížením tuku a kalorií příjmu a zvýšení tělesné aktivity, například chůze 30 minut denně, 5 dní v týdnu.

DPP Účastníci studie byli obézní a měli Prediabetes. Mnoho z nich mělo členy rodiny s diabetem 2. typu. Prediabetes, obezita a rodinná anamnéza diabetu jsou silné rizikové faktory pro vznik diabetu 2. typu. Přibližně polovina účastníků DPP byly z menšinových skupin s vysokým výskytem diabetu, včetně Afroameričanů, domorodce Aljašky, indiánů, Asijských Američanů, Hispánců / Latinos, a Pacifik ostrovan Američanů.

Účastníci DPP také ostatním na vysoké riziko rozvoje diabetu 2. typu, jako jsou ženy s anamnézou gestační diabetes a lidé ve věku 60 a starších.

DPP testovali tři přístupy k prevenci diabetu

Lidé ve skupině změny životního stylu vykázaly nejlepší výsledky. Nicméně lidé, kteří se metformin také těžily. Výsledky ukázaly, že tím, že ztratí v průměru 15 liber v prvním roce studie, lidé ve změně životního stylu skupině snížili riziko vzniku diabetu 2. typu o 58 procent více než 3 roky.

Jíst, strava a výživa

Změna životního stylu byla ještě účinnější v těchto věkových kategorií 60 a starší. Lidé v této skupině snížila jejich riziko o 71 procent.

Lidé ve skupině metformin také těžil, což snižuje jejich riziko o 31 procent. Další informace o DPP, který je financován underernment klinické studii číslo NCT00004992, je k dispozici na www.bsc.gwu.edu/dpp~~pobj.

Diabetes Prevention Program Výsledky studie (DPPOS) prokázala, že výhody hubnutí a metformin trvat nejméně 10 let. DPPOS i nadále sledovat většinu účastníků DPP protože DPP skončila v roce 2001. DPPOS ukázal, že 10 let poté, co se zapsal do DPP

I přesto, že řízení hmotnosti se změnami životního stylu je náročné, vytváří dlouhodobé zdravotní odměny tím, že sníží riziko vzniku diabetu typu 2, snížení hladiny glukózy v krvi, a snížením jiných rizikových faktorů srdečních onemocnění.

o XX jsou uvedeny v theernment zdravotní téma, XX.

Více informací o riziko vzniku diabetu; DPP, který je financován underernment klinické studii číslo NCT00004992; a DPPOS, financovaný underernment klinické studii číslo NCT00038727, jsou uvedeny v theernment zdravotních tématech

Tím, zhubnout a být více fyzicky aktivní lidé mohou zvrátit inzulinovou rezistenci a Prediabetes, čímž se předejde nebo zpoždění diabetu 2. typu. Lidé mohou snížit své riziko tím,

Přijetím zdravé stravovací návyky mohou pomoci lidem ztratit skrovnou váhu a zvrátit inzulinovou rezistenci. Odborníci povzbudit lidi, aby se pomalu přijmout zdravé stravovací návyky, které dokáží udržet, spíše než se snažit extrémní řešení hubnutí. Lidé mohou potřebovat dostat pomoc od dietologem nebo se připojit k programu na hubnutí pro podporu.

Obecně platí, že lidé by měli zhubnout výběrem zdravých potravin, kontrolu porce, jíst méně tuku a zvýšení fyzické aktivity. Lidé jsou schopni lépe zhubnout a udržet ho, když se dozví, jak přizpůsobit své oblíbené potraviny na zdravé stravovací plán.

Pomlčka (dietní přístupy k zastavení hypertenze) stravovací plán, který byl vypracován podle theernment, bylo prokázáno, že jsou účinné při snižování inzulínové rezistence v kombinaci se ztrátou hmotnosti a fyzické aktivity. Více informací o DASH je k dispozici na www.nhlbiernment / zdraví / health-topics / témat / pomlčkou.

Pokyny USA Dietní pro Američany rovněž nabízí zdravého stravování poradenství a nástroje pro změnu stravovacích návyků u www.choosemyplate.

Studie vitamínu D ukazují spojitost mezi schopností lidí k udržení zdravé hladiny glukózy v krvi a mají dostatek vitaminu D v krvi. Nicméně studie ke stanovení správné hladiny vitaminu D pro prevenci diabetu probíhají; žádná speciální doporučení byly provedeny o úrovních vitamin D nebo doplňků pro lidi s prediabetes.

V současné době je Institute of Medicine (IOM) je agentura, která doporučuje dávky doplňků na bázi současné vědy, poskytuje následující pokyny pro denní příjem vitamínu D

IOM také doporučila, aby ne více než 4000 IUS vitaminu D mají být přijata za den.

Chcete-li pomoci zajistit koordinovaný a bezpečnou péči, by měli lidé diskutovat o používání doplňkové a alternativní medicíny postupů, včetně použití potravinových doplňků, se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Více informací o používání potravinové doplňky na pomoc s cukrovkou jsou uvedeny v theernment zdravotní téma, doplňkovou a alternativní léčebné terapie pro cukrovku.

Pravidelná fyzická aktivita se zabývá několik rizikových faktorů najednou. Pravidelná fyzická aktivita pomáhá tělu inzulín použití správně.

Pravidelná fyzická aktivita také pomáhá člověku

Lidé v DPP, kteří byli fyzicky aktivní po dobu 30 minut denně, 5 dní v týdnu, snížili riziko vzniku cukrovky 2. typu. Mnozí se rozhodli svižné chůzi jako jejich fyzické aktivity.

Většina lidí by se měla zaměřit alespoň 30 minut cvičení po většinu dní v týdnu. Pro dosažení nejlepších výsledků, by lidé měli dělat oba aerobní aktivity, které využívají velké svalové skupiny a učinit srdce bít rychleji a posilování svalů aktivity.

Aerobní aktivity patří svižné chůzi, chůzi do schodů, plavání, tanec a další činnosti, které zvyšují srdeční frekvenci.

Svalové posílení aktivity patří zvedání závaží a dělá sit-up nebo push-up.

Lidé, kteří nebyli fyzicky aktivní v poslední době měl promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče, o které činnosti jsou pro ně nejlepší a mít prohlídku před zahájením cvičebního programu.

Body k zapamatování

Ti, kteří kouří by měl skončit. Poskytovatel zdravotní péče může pomoci lidem najít způsoby, jak přestat kouřit. Studie ukazují, že lidé, kteří si pomoci mít větší šanci na odvykání.

Pro více informací o tom, jak zvrátit inzulinovou rezistenci a Prediabetes s dietou a zvýšenou fyzickou aktivitu, viz následující publikace Národní Diabetes vzdělávací program ve www.yourdiabetesinfo.org

Lék metformin se doporučuje při léčbě některých jedinců s velmi vysokým rizikem vzniku diabetu 2. typu. V DPP, metformin bylo prokázáno, že je nejúčinnější při prevenci nebo oddálení rozvoje diabetu typu 2 u mladších lidí, těžší s prediabetes. Obecně platí, že metformin je Doporučujeme pro ty, kteří jsou mladší než 60 let a mají

Metformin také snižuje riziko vzniku cukrovky u žen, které měly gestační diabetes. Lidé s vysokým rizikem by měl požádat svého poskytovatele zdravotní péče, pokud by měli užívat metformin, aby se zabránilo diabetu 2. typu.

Některé léky byly prokázáno, že snižuje riziko diabetu typu 2 v různé míře, ale jediný lék doporučuje ADA pro prevenci diabetu typu 2 je metformin. Jiné léky, které mají opožděné diabetem mají vedlejší účinky, nebo neprokázaly dlouhodobých výhod. Bez medikace, včetně metforminu, je schválen US Food and Drug Administration pro léčbu inzulinové rezistence nebo Prediabetes nebo k prevenci diabetu 2. typu.

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Tyto informace mohou obsahovat obsah o léky a, pokud je chápán, jak je předepsáno, podmínky, které léčí. Pokud se připravuje tento obsah zahrnuty nejaktuálnější informace k dispozici. Aktualizací nebo otázky týkající se nějaké léky, obraťte se na US Food and Drug Administration bezplatné na 1-888-INFOernment (1-888-463-6332), nebo navštívit wwwernment. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče pro více informací.

U.S.ernment neschvaluje ani zvýhodňovat žádnou konkrétní obchodní výrobek nebo firmu. Obchod, zákonem chráněných nebo názvy firem se objevují v tomto dokumentu jsou použity pouze proto, že jsou považovány za nezbytné v rámci poskytovaných informací. Je-li výrobek není zmíněno, opomenutí neznamená ani naznačovat, že výrobek je neuspokojivá.

Theernment bych poděkovat; George A. Bray, M. D., Pennington Biomedical Research Center, Louisiana State University, Richard F. Hamman, M. D., Dr.P.H., University of Colorado zdraví centrum věd

června 2014