Problémy s erekcí a dysfunkce

Erektilní dysfunkce Trends

Mužský penis stává vztyčený, když jeden z jeho smysly, zrak, zvuk, chuť, dotek, nebo je cítit zápach, je stimulována a on stane se vzrušený. Jeho centrální nervový systém posílá nervové impulsy, které zvyšují průtok krve do penisu. Jako krev proudí do penisu, penis dostane větší a těžší. Krevní cévy, které jsou odvodňovány krev z penisu jsou blokovány natolik, že krev zůstává v penisu, udržení erekce.

Většina problémů s erekcí jsou způsobeny kombinací obou fyzických a psychologických faktorů.

Fyzikální příčiny problémy s erekcí mohou zahrnovat onemocnění, poranění nebo pooperační komplikace (například odstranění prostaty na rakovinu), které zasahují do nervových impulsů nebo toku krve do penisu. Když se nervový systém nemůže přenášet signály vzrušení, nebo pokud se krevní cévy v penisu nemůže naplnit nebo zůstat plná krve, může člověk nemá erekci.

Fyzikální příčiny problémů s erekcí zahrnují

Psychologické příčiny problémů s erekcí patří deprese, úzkost, stres, smutek, a problémy se vztahy. Ty zasahují do procesu erekce tím, že odvrátí člověka od věcí, které by ho za normálních okolností vzbudit nebo zmírněním efektu oni mají obvykle na něj.

Psychické problémy představují asi 40% problémy s erekcí. poruch erekce u mužů mladších 50 jsou s větší pravděpodobností být způsobeny psychologickými otázkami. Psychologické příčiny problémů s erekcí zahrnují pokračování

Erektilní dysfunkce (impotence) se odkazuje na neschopnost muže dosáhnout nebo udržet erekci, která postačuje mít pohlavní styk. To neznamená, že nedostatek sexuálního zájmu nebo touhy, a člověk může nebo nemusí být schopen mít orgasmus nebo ejakulát. Erektilní dysfunkce může objevit v každém věku. Občasné epizody jsou považovány za normální a často neznamenají, že je vážný problém. Lékaři preferují termín erektilní dysfunkce přes impotenci.

Erektilní dysfunkce může být také ve spojení s jiným zdravotním stavem, jako je

Mnoho léků může způsobit erektilní dysfunkce.

Léky, které způsobují erekci mohou být použity k léčbě erektilní dysfunkce od fyzických problémů. Také mohou být použity spolu s poradenstvím k léčbě poruch erekce, které mají psychologické příčiny. Většina mužů nemají vážné vedlejší účinky těchto léků. Ale pokud máte erekci, která trvá déle než 3 hodiny, ihned kontaktujte svého lékaře.

William H. Blahd, Jr., MD, FACEP – Emergency Medicin; David Messenger, MD

14.listopadu 2014