Problémy s diabetes spánku: spánková apnoe, RLS, neuropatie a další

diabetes Trends

Lidé, kteří mají diabetes často mají špatné spánkové návyky, včetně obtíží s usínáním či spí. Někteří lidé s cukrovkou příliš mnoho spánku, zatímco jiní mají problémy dostatek spánku. Podle National Sleep Foundation, 63% dospělých nemají dostatek spánku potřebné pro dobré zdraví, bezpečnosti a optimální výkon.

Pro většinu lidí, špatná bota den znamená puchýřů patu nebo bolestivé oblouk, který jde rychle pryč. Ale pro lidi s cukrovkou, špatná obuv může vyvolat vážné problémy, jako je například vředů na nohou, infekcí a dokonce i amputace; problémy s nohou nejsou nevyhnutelné, ačkoli. Ralph Guanci se těžce poučili, k nástupu jeho boty s péčí a držet se jich na sobě, protože jsou dobrý lék pro nohy; Guanci, 57, podnikatel v Carlisle, Massachusetts, byl diagnostikován s 25 let diabetes typu 2 …

spánková apnoe

Spánková apnoe zahrnuje zástavy dechu během spánku. Doby zástavě dechu se nazývají apnoe, které jsou způsobeny obstrukcí horních cest dýchacích. Apnoe může být přerušen krátkým vzrušení, který nemá naprosto vás probudit – často ani neuvědomují, že váš spánek byl narušen. Ale pokud váš spánek byl měřen ve spánkové laboratoři, technici by se zaznamenat změny v mozkových vln, které jsou charakteristické pro probuzení.

Spát výsledky apnoe u nízké hladiny kyslíku v krvi, protože blokády zabránit vzduchu dostat do plic. nízkých hodnotách obsahu kyslíku také ovlivňují mozek a srdeční funkce. Až dvě třetiny lidí, kteří mají spánkové apnoe trpí nadváhou.

Spánková apnoe mění náš spánkový cyklus a fáze spánku. Některé studie spojené změněny fáze spánku s poklesem růstový hormon, který hraje klíčovou roli ve složení těla, jako je tělesného tuku, svalu a břišní tuk. Vědci nalezli možné spojení mezi spánkové apnoe a rozvoji diabetu a inzulínové rezistence (neschopností těla použít inzulín).

periferní neuropatie

Periferní neuropatie nebo poškození nervů v nohou a nohou, je další příčinou narušení spánku. Toto poškození nervů může způsobit ztrátu citu v nohou nebo příznaky, jako je brnění, mravenčení, pálení a bolest.

Syndrom neklidných nohou

Syndrom neklidných nohou je specifická porucha spánku, která způsobuje intenzivní, často neodolatelným nutkáním pohybovat nohama. Tato porucha spánku je často doprovázena dalšími vjemy v nohou, jako je brnění, tahání, nebo bolest, takže je obtížné usnout nebo zůstat spát.