pocit mlha na opiátech

Lisa B. Bernstein, M; 24. ledna 2016

Pokud jste byl předepsán opioidy pro bolest, můžete se cítit, jako jste vy, když začnete je. Ve většině případů to není důvod k obavám, ale je to něco, co dávat pozor na.

Potíž pobyt zaměřen: Můžete ztratit věci, jako klíče či léku. Můžete zapomenout dělat něco, co souhlasil, že, stejně jako na stůl nebo vrátit telefonní hovor. Nejste pravděpodobné, že mezery v paměti, tak, že někdo, kdo má poranění hlavy dělá. V případě, že se děje, poraďte se s lékařem.

Ospalost: To dělá to pro tebe nebezpečné řídit nebo obsluhovat těžkou techniku. To také dělá to těžší pro vás poslouchat lidi, nebo si pamatovat, co jsem vám řekl.

Že mlhavý pocit: Můžete mít těžké čas myslet jasně. Můžete mít pocit závratě, ale to je mnohem méně časté.

Pomalé reflexy: To může ovlivnit, jak si myslíte, a porozumět druhým. Pokud jste zažívá to, neřiďte automobil nebo obsluhovat těžkou techniku.

Pro většinu, tyto nežádoucí účinky rychle odezní. Možná spíš sami cítit během několika dnů, i když to může trvat tak dlouho, jak týden.

Pokud máte potíže, když začnete opioidy

Poraďte se s lékařem. Nepřestávejte užívat je, protože máte pocit ospalosti nebo mlhavo, a nemění dávkování na vlastní pěst.

Nemíchejte opioidy s jinými látkami. Vyhýbat se spánku léky a alkoholem, když jste s ohledem na tyto. Nejenom, že by vás více pravděpodobné, že ospalost a omámený, mohou mít nebezpečné dopady na dýchání.

Zvažte, jak dlouho bude trvat opioidy. Má lékař předepsal opioidů krátkodobý po úrazu či operaci? Pokud budete užívat pouze drogu asi týden nebo dva a mlhavé nebo netečnost nežádoucí účinky jsou závažné po dobu několika dní, kontaktujte svého lékaře. Ten vám může předepsat jiný lék s menším množstvím vedlejších účinků.

ZDROJE

Bill McCarberg, MD, prezident Academy of Pain Medicine.

Společnost intervenční bolesti lékařů: “Společnost intervenční bolesti lékařů soupisu.”

Academy of Pain medicíny: “Osm opioidní bezpečnostní principy pro pacienty a pečovatele.”