péče o chrup od narození do 6 měsíců – přehled témat

péče o chrup dítěte skutečně začíná zdravé těhotenství své matky, protože dětské zuby začnou tvořit před narozením. Pokud jste těhotná, jíst vyváženou, výživnou stravu a ujistěte se, že získat dostatek vitamínů a minerálů. Těhotné ženy by měly mít kompletní zubní zkoušku a mít žádné dutiny nebo onemocnění dásní léčit. Pro více informací těhotenství.

První zub Vašeho dítěte obvykle propukne asi 6 měsíců. Mnoho dětí docházet k určité nepohodlí při prořezávání zubů a mohou být úzkostlivý. Pro více informací zoubky.

Udržujte své dítě od cigaretového kouře (antikvární kouř). Tabákový kouř může přispět k vývoji zubního kazu a onemocnění dásní. 1

Rodiče a pečovatelé často sdílejí lžíce, vidličky a další náčiní s dětmi. Sliny můžete nechat na nádobí obsahuje bakterie, které mohou způsobit zubní kaz. V některých případech, líbání může také přenášet bakterie z dospělého k dítěti. Můžete pomoci zabránit raném dětství zubního kazu ve svém dítěti tím, že zajistí, že vaše rodina využití osvědčených postupů v dentální hygienické návyky. Udržet své vlastní zuby a dásně zdravé snižuje riziko přenosu bakterií zubního kazu svému dítěti; Máte-li láhev-feed, nedávejte své dítě do postele s lahví džusu, mléka, formule, nebo jiné sladké tekutiny. Příležitost pro zubní kaz vyvinout zvýšení přičemž tyto kapaliny zůstane v ústech (ústí láhve). Nenechte prop lahvičku ve vašich ústech dítěte. Vyjměte nádobu, jakmile vaše dítě se děje krmení nebo spí. Prsa -feeding své dítě ke spánku, je v bezpečí.