péče o chrup: 3 roky do 6 let – přehled témat

Orální zdraví Trends

Všechny 20 primárních (Baby) zubů dítěte obvykle prolomit dásní (vybuchnout) ve věku od 6 měsíců do 3 let mezi. Pak stálých zubů se začínají objevovat, obvykle začíná na asi věku 6. Vaše dítě pravděpodobně měla svou první cestu k zubaři mezi 6 a 12 měsíců věku, a teď máte pravděpodobně pravidelné schůzky nastavit. Pokud z nějakého důvodu vaše dítě ještě neviděl zubaře, domluvte na zkoušku.

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010

Vaše dítě může naučit, jak čistit své vlastní zuby na zhruba 3 let věku a měl by být kartáčování jeho nebo její vlastní zuby, ráno a večer, podle věku 4. Měli byste i nadále dohlížet a kontrolovat řádné čištění; Dejte svému dítěti malý, měkký kartáček na zuby, zubní pastu a aplikovat fluoridovaného v množství o velikosti malého zeleného hrášku. Povzbuzujte své dítě, aby vám i starší sourozenci čištění zubů sledovat. Dobrý učební metoda je mít své dítě kartáček ráno a vy čistit v noci, dokud podřízených mistrů dovednost. Naučte své dítě, ne polykat zubní pasty; Spuštění flossing zuby vašeho dítěte, jakmile se vzájemně dotýkat. Možná zjistíte, plast flossing nástroje užitečné. Promluvte si se svým zubním lékařem o správné načasování a techniky, aby nit zuby vašeho dítěte a naučit vaše dítě nit; Pokud váš 4-letá saje jeho nebo její prsty nebo palcem, mu pomohl nebo ji zastavit. V případě, že dítě nemůže zastavit, vidět svého zubaře. Dětský zubař (pediatrické zubař) je speciálně vyškolen k léčbě tohoto problému. Pro více informací o Thumb-Sání; Dejte své dítě výživná jídla udržovat zdravé dásně, rozvíjet silné zuby, a vyhnout se zubní kaz. Mezi ně patří celá zrna, zeleninu a ovoce. Snažte se vyhnout potraviny, které jsou s vysokým obsahem cukru a zpracovaných sacharidů, jako je například pečivo, těstoviny a bílé pečivo; Diskutujte fluoridové potřeby vašeho dítěte se svým zubním lékařem. Pokud vaše dítě potřebuje zvláštní fluorid, Váš lékař může doporučit doplněk nebo gel nebo laky, že on nebo ona by se vztahovala na zuby vašeho dítěte. Používat doplňky pouze podle pokynů. A držet je mimo dosah svého dítěte. Příliš mnoho fluoridu může být toxické a mohou znečistit zuby schopnosti dítěte; Udržujte své dítě od cigaretového kouře (antikvární kouř). Tabákový kouř může přispět k vývoji zubního kazu a onemocnění dásní. 1. Jak vaše dítě roste, učí ho o nebezpečí kouření a pasivního kouření.