onemocnění srdce u žen: pochopit příznaky a rizikové faktory

Všechny ženy čelit hrozbě onemocnění srdce. Ale začínají být vědomi příznaků a rizik specifických pro ženy, stejně jako jíst stravu srdce zdravé a cvičení, mohou pomoci chránit.

I když onemocnění srdce může být často myšlenka jako problém pro muže, ischemická choroba srdeční je nejčastější příčinou úmrtí u žen i mužů ve Spojených státech. Jedním z problémů je, že některé symptomy choroby srdeční u žen se mohou lišit od těch, u mužů. Naštěstí ženy mohou podniknout kroky k pochopit jejich jedinečné příznaky srdečního onemocnění a začít snižovat riziko srdečních onemocnění.

Mezi nejčastější srdeční infarkt příznakem u žen je nějaký druh bolesti, tlak nebo nepříjemné pocity v hrudníku. Ale není to vždy závažné nebo dokonce nejvýznamnější symptom, a to zejména u žen. A někdy i ženy mohou mít infarkt bez bolesti na hrudi. Ženy jsou častěji než muži mají srdeční záchvat příznaky nesouvisející s bolestí na hrudi, jako je například

Tyto příznaky mohou být jemnější, než je zřejmé drtivé bolesti na hrudníku často spojené s infarkty. Ženy mohou popsat bolest na hrudi jako tlak nebo těsnost. To může být proto, že ženy mají sklon k ucpání a to nejen ve svých hlavních dopravních tepen, ale také v menších tepen, které zásobují krví do srdce – tento stav se nazývá malý srdeční plavidlo onemocnění nebo ischemická choroba mikrovaskulární.

příznaky Dámské mohou vyskytnout častěji, když jsou ženy odpočívá, nebo dokonce i když spí. Mentální stres může také vyvolat příznaky infarktu u žen.

Ženy mají tendenci ukázat v pohotovosti poté, co již došlo k poškození srdce, protože jejich příznaky nejsou ty, které obvykle spojena s srdeční infarkt, a protože ženy mohou bagatelizovat jejich symptomy. Máte-li tyto příznaky nebo myslíte, že máte infarkt, zavolat rychle lékařskou pomoc. Nejezděte sami na pohotovost, pokud nemáte žádné jiné možnosti.

Ačkoli několik tradičních rizikových faktorů pro onemocnění koronárních tepen – jako je vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak a obezita – pro ženy a muže, mohou hrát i jiné faktory větší roli v rozvoji srdečních onemocnění u žen. Například, rizikové faktory mohou zahrnovat

Těhotenské komplikace. Vysoký krevní tlak nebo cukrovka během těhotenství může zvýšit dámské dlouhodobé riziko vzniku vysokého krevního tlaku a cukrovky a zvyšují riziko rozvoje srdečních onemocnění u matek.

Některé výzkumy bylo zjištěno, že pokud jste měli těhotenské komplikace, jako je vysoký krevní tlak nebo cukrovka vaše děti mohou mít také zvýšené riziko srdečních onemocnění v budoucnu.

Ženy s zánětlivá onemocnění, jako je revmatoidní artritida nebo lupus, může mít i vyšší riziko srdečních onemocnění. Výzkum probíhá v dalších rizikových faktorů onemocnění srdce u žen.

Ne. Ženy všech věkových kategorií by měly onemocnění srdce vážně. Ženy mladší 65 let, a to zejména ty s rodinnou anamnézou srdečního onemocnění, je třeba věnovat velkou pozornost ke vzniku srdečních onemocnění rizikových faktorů.

Ženy mohou provést několik změn životního stylu, aby se snížilo riziko srdečních onemocnění, včetně

Ženy také musí brát předepsané léky přiměřeně, jako je krevní tlak léky, chudokrevností a aspirin. A oni budou muset lépe řídit další podmínky, které jsou rizikové faktory pro srdeční choroby, jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a cukrovky.

Obecně platí, že každý by měl dělat mírné cvičení, jako je chůze svižným tempem, po většinu dní v týdnu. Ministerstvo zdravotnictví a sociálních službách doporučuje 150 minut týdně mírné aerobní aktivity, 75 minut intenzivního aerobní aktivity týdně, nebo kombinace mírného a intenzivní aktivity. To je asi 30 minut denně, pět dní v týdnu.

Pro ještě více zdravotních výhod, usilovat o 300 minut mírné aerobní aktivity nebo 150 minutách intenzivního aerobní aktivity týdně. To je asi 60 minut denně, pět dní v týdnu. Kromě toho mají za cíl učinit silový trénink cvičení dva nebo více dní v týdnu.

Pokud se nemůžete dostat všechny vaše cvičení dokončena v jednom sezení, zkuste rozbíjení svou fyzickou aktivitu do několika 10 minutových sezení během dne. Budete ještě dostat stejné tepové-zdravotní výhody.

Intervalový trénink – ve kterém se střídají krátké záblesky intenzivní činnosti s odstupem lehčí činnosti – je další alternativou cvičení můžete zkusit. Například byste mohli začlenit krátké záblesky běhání nebo rychlé chůzi do své pravidelné procházky. Intervalový trénink vám může pomoci spálit více kalorií, než je plynulé cvičení, a to vám může pomoci udržet si zdravou váhu a udržet své srdce zdravé.

Můžete provést další drobné změny s cílem zvýšit svou fyzickou aktivitu po celý den. Například, zkuste brát schody místo výtahu, chůze nebo jízda na kole do práce nebo do činění pochůzky, nebo dělá situps nebo kliky při sledování televize.

Co je považováno za zdravé tělesné hmotnosti se liší od člověka k člověku, ale mají normální body mass index (BMI) je užitečné. BMI je měření vypočte z výšky a váhy. To vám pomůže zjistit, zda máte zdravé či nezdravé procento tělesného tuku. BMI 25 nebo vyšší, může být spojena se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění.

Obvod pasu je také užitečným nástrojem pro měření, zda jste či nejste obézní. Ženy jsou obecně považovány za nadváhu, pokud jejich měření pas je větší než 35 palců (89 centimetrů).

Ztratí i malé množství váhy může pomoci tím, že sníží krevní tlak a snižuje riziko vzniku cukrovky – oba který zvyšuje riziko srdečních onemocnění.

Obecně se léčení onemocnění srdce u žen a mužů je podobná. Léčba může zahrnovat léky, angioplastiku a zavedení stentu nebo koronární bypass. Angioplastika a stentu běžně používané způsoby léčby infarktu, jsou účinné pro muže i ženy. Nicméně, ženy, které nemají typické bolesti na hrudi jsou méně pravděpodobné, že budou nabízeny tyto potenciálně záchranné možnosti.

A u žen, pokud srdeční příznaky jsou způsobeny hlavně tím, koronární mikrovaskulární onemocnění, léčba obvykle zahrnuje zdravé změny životního stylu a léky.

Lékaři mohou doporučit srdeční rehabilitaci ke zlepšení zdraví a zotavit se z srdečních onemocnění.

Pokyny z American Heart Association (AHA) naléhala na ženy, aby být více agresivní o snížení jejich kardiovaskulární riziko onemocnění. Pro některé ženy, což zahrnuje denní aspirin. Ale rutinní využití denního aspirin terapie k prevenci srdečních onemocnění u žen s nízkým rizikem mladších než 65 let se nedoporučuje.

Lékaři mohou doporučit, aby ženy starší 65 let, aby si vybral denní 81-miligram aspirin pomáhá předcházet onemocnění srdce, pokud je jejich krevní tlak kontrolována a riziko krvácení zažívacího je nízká. Aspirin mohou být rovněž považovány za ohrožené žen mladších 65 let pro prevenci cévní mozkové příhody.

Ale nezačnou brát aspirin pro prevenci srdečních chorob na vlastní pěst. Promluvte si se svým lékařem o možných rizicích a přínosech užívání aspirinu na základě vaší individuální rizikový faktor.

navštivte svého lékaře