oční onemocnění způsobené vysoký krevní tlak: příznaky & léčby

Spolu s způsobující srdce a ledvin, neléčená vysoký krevní tlak může také ovlivnit váš zrak a vést k onemocnění oka. Hypertenze může vést k poškození krevních cév v sítnici, prostoru v zadní části oka, kde obrazy zaměřit. Tento oční onemocnění je známé jako hypertenzní retinopatii. Poškození mohou být závažné, pokud se hypertenze neléčí.

Osoba obvykle nebude docházet k příznaky hypertenzní retinopath; obvykle se objevil během rutinní vyšetření očí. Nicméně, příznaky mohou zahrnovat bolesti hlavy a problémy se zrakem.

Profesionální péči o oko může diagnostikovat hypertenzní retinopatie. Oftalmoskopem, nástroj, který vyčnívá světlo zkoumat zadní části oční bulvy, lékař hledat známky retinopatie, které zahrnují

Nejlepší způsob, jak zacházet s hypertenzní retinopatie je adekvátně kontrolovat Váš krevní tlak.

Aby se zabránilo hypertenzní retinopatie, aby se vaše krevní tlak pod kontrolou dosažení a udržení optimální váhu, držet s dietou doporučenou lékařem, pravidelné cvičení, a věrně přičemž vaše tlak léky na vysoký krevní jak je předepsáno. Navíc, navštivte svého lékaře pravidelně pro následnou péči.

ZDROJ: Heart Association.