oční floaters: příčiny, příznaky a léčba

Oční vločky jsou malé pohyblivé skvrny, které se objevují ve svém zorném poli. Mohou být patrné zejména při pohledu na něco světlé, jako je bílý papír nebo modré obloze.

Sítnice detachmen; Retinální čaj; Krvácení v oku

Oči jsou vaše tělo je nejvíce vysoce vyvinuté smyslové orgány. Ve skutečnosti mnohem větší část mozku je věnována vizi, než sluch, chuť, dotek, nebo je cítit zápach v kombinaci! Máme tendenci brát zrak za samozřejmost, ale když se objeví problémy s viděním, většina z nás bude dělat vše, co je v našich silách obnovit náš zrak zpět k normálu; Mezi nejčastější formy zrakovým postižením jsou chyby refrakce – způsob světelné paprsky jsou zaměřeny uvnitř oka, takže snímky mohou být přenášeny do mozku. Krátkozrakost, …

Občas obzvláště velké oko plovák může vrhat jemnou stín na svou vizi. Ale to se objevuje pouze v určitých typech světla.

Většinu času lidé naučí žít s očními plováky a ignorovat. A oni často stávají méně patrné v průběhu měsíců až let. Jen zřídka nezhoubné oční vločky natolik nepříjemné, aby zvážila léčbu.

Ale někdy oční vločky jsou znamením vážnější stavu. Měli byste vyhledat okamžitou lékařskou pomoc, pokud si všimnete náhlý nárůst počtu očních vločky.

Okamžitá lékařská pomoc je zvláště důležité, pokud jsou vločky doprovázeny záblesky světla, nebo ztráta bočního vidění. Máte-li tyto příznaky, viz očního lékaře ihned. Pokud je k dispozici, zvolte očního lékaře s odbornými znalostmi sítnice. Bez okamžitého ošetření, můžete mít trvalou ztrátu zraku. Tyto příznaky mohou být způsobeny

Oční vločky, když viděli, se obvykle objeví mít nějaký mírný. Oni obecně se zdá, oštěp pryč při pokusu zaměřit se na ně.

Oční vločky se mohou objevit v mnoha různých tvarech, jako je například

Jakmile budete rozvíjet oční vločky obvykle nemají jít pryč, i když mají tendenci ke zlepšení v průběhu času.

Většina oční vločky jsou způsobeny malými skvrnami bílkoviny zvané kolagen.

Zadní prostor oka je vyplněn látkou gelovitého zvané sklivec.

Jak jste věku, sklivce a jeho miliony jemných kolagenních vláken zmenšit a stát se trhat podobné. Kousky mohou akumulovat v sklivci. Čirý sklovitý gel, který zcela vyplňuje zadní části oka dříve v životě se snižuje velikost a již mohou vyplnit tento prostor …. se táhne od sítnice, a to je často oblasti předchozího připevnění k sítnici, které jsou vnímány jako vločky, jak se teď vznáší volně ve sklovité gelu.