neprospívání – přehled témat

Neprospívání je termín používaný k popisu dítě, které se zdá být přibírat na váze nebo výšku pomaleji než ostatní děti jeho věku a pohlaví. Dítě, kterému nebyl daří se může zdát pomalý rozvoj pohybových dovedností, jako je převrácení, stálé a chůzi. Pomalý růst také může vést ke zpoždění při psychických a sociálních dovedností.

Neprospívání může být způsobeno tím, zdravotních stavů, jako je anémie a štítné žlázy problémy. Některé děti nemají daří podle očekávání, protože nemají dostatek jídla, nebo mají citové problémy. Dítě, které má špatné stravovací návyky mohou mít také zakrnělý růst.

Nedostávají dostatek živin je bezprostřední příčinou neprospívání, ale hlavní příčinou může být složité a těžké určit. Neprospívání mohou poukazovat na pečovatele deprese nebo jiný problém, duševního zdraví, který dělá to těžké pro pečovatele interpretovat nebo reagovat na potřeby dítěte.

Je-li porucha vašeho dítěte prosperovat způsobeny zdravotním stavem, lékař může být schopen léčbu onemocnění. To může být dost, aby pomohl vaše dítě začne přibírat na váze normální rychlostí. Pokud vaše dítě má emocionální problémy nebo byla ovlivněna podmínkami doma, léčba může být nutné zahrnout poradenství a zlepšení domácí situace.

Váš lékař může doporučit, aby Vaše dítě obdrží nutriční terapie v nemocnici. Vaše dítě může být schopen vyvinout normální rychlostí, pokud je doba neprospívání byl krátký.

Volejte ihned, jakmile se svého lékaře nebo další nouzové služby

Zavolejte lékaře na schůzku, pokud

Vaše dítě má potíže s dýcháním; Vaše dítě omdlí.

Vaše dítě se zdá být hubnutí; Vaše dítě je slabý nebo netečný; Vaše dítě nezačne dařit, jak se očekávalo; Vaše dítě má nějaké nové příznaky.