nemá vliv na spánek hubnutí? jak to funguje

Melinda Ratini, DO, M; 30. června 2014

Je to pravda: Být málo spánku může skutečně mít vliv na vaši váhu. Zatímco jste nebyli spát, vaše tělo uvařit dokonalý recept na přibývání na váze.

Když máte málo spánku, je to snadné opřít o velké latte dostat do pohybu. Ty by mohly být v pokušení přeskočit cvičení (příliš unavený), dostat se vytáhnout na večeři, a pak zase pozdě, protože jste nepohodlně plná.

Pokud je tato kaskáda událostí se stane několikrát ročně, žádný problém. Potíž je v tom, téměř dvě třetiny mnoho lidí na celém světě nedostávají dostatek spánku během typického týdne Přesto odborníci se shodují, že dostatek spouště oko je zdraví, pohody a vaší hmotnosti jako diety a cvičení stejně důležité.

Skimping na spánek nastaví svůj mozek až dělat špatná rozhodnutí. To otupuje aktivitu v mozku ‘s frontálním laloku, těžiště rozhodování a sebeovládání.

Takže je to trochu jako být opilý. Ty nemají duševní jasnost činit správná rozhodnutí.

Navíc, když jste unavený, váš mozek je odměna center roztočit, hledal něco, co se cítí dobře. Takže zatímco byste měli být schopni squash pohodlí chutě, když jste dobře odpočatí, váš spánek-zanedbaný mozku mohou mít problémy říct ne na druhý plátek dortu.

Výzkum vypráví. Studie v časopise Journal of Clinical Nutrition zjistili, že když se lidé hladověli spánku, pozdní noční snacking zvýšil, a oni byli s větší pravděpodobností volit high-carb občerstvení.

Druhá studie zjistila, že spí příliš málo vyzve lidi k jídlu větší porce všech potravin, rostoucí přibývání na váze. A v hodnocení 18 studií, vědci zjistili, že nedostatek spánku vede ke zvýšení chutě k energeticky vydatné, high-sacharidových potravin.

Sečteme-li vše dohromady, a ospalý mozek zdá se, touží po nezdravé jídlo a zároveň chybí sebeovládání říci NE.

Sleep je jako výživa pro mozek. Většina lidí potřebuje mezi 7 a 9 hodin každou noc. Získejte méně než to, a vaše tělo bude reagovat způsoby, které vedou i nejodhodlanější Dieter rovnou do Ben & Jerry je.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …