nemá strava soda opravdu způsobit přibývání na váze? co říkají odborníci

Typ “dietní sodu” a “váha” do vašeho oblíbeného vyhledávače a můžete být překvapeni tím, co najdete.

“Pít více dietní soda, získat větší váhu?” Ptá se jeden titulek. “Dieta Soda: Doorway váhy Gain” křičí jiný.

V nedávném hledání oblíbeného webového prohlížeče, 49 z prvních 50 hitů byly příběhy varovné dieta soda napáječky, že nápoje by mohly působit sbalit na libry.

Jedinou výjimkou byl Wikipedia vstup pro “dietní sodu”, který také citoval přibývají na váze obavy.

Máte-li věřit tomu, co čtete na internetu, je jasné, že pití dietní limonády způsobuje nadváhu, že jo?

Možná ano, ale pravděpodobně ne, obezita výzkumník Barry Popkin, PhD, říká. Je jasné, že věda není ani zdaleka přesvědčivé.

Ukázalo se, že všechny novinové články a příspěvky blogu citovat stejné několik studií: výzkum u krys vedených dvěma vyšetřovateli na Purdue University a dvou studií, které následovaly soda pijáci v průběhu času.

Popkin, který stojí v čele divize nutričního epidemiologie na University of North Carolina, Chapel Hill, říká, že žádná ze studií dělá přesvědčivý důkaz, že žádný kalorické limonády přispívají k nárůstu tělesné hmotnosti.

Žádný přítel nealkoholických nápojů průmyslu, Popkin vlastní výzkum spojuje cukrem slazené sycené nápoje k obezitě a on vedl globální úsilí, aby v prodejních automatech, které je prodávají mimo školu.

“Blogeři světa mají nakloněný k představě, že dietní limonády způsobit obezitu, ale věda prostě není tam zálohovat,” říká Popkin.

V analýze publikované v minulém roce, Popkin a spoluautor Richard D. Mattes, PhD, MPH, RD, který je profesorem výživy na Purdue University, ale nebyl zapojen do studie na potkanech přezkoumala výzkum zkoumající dopad na umělých sladidel hmotnost.

Zjistili malou podporu pro myšlenku, že žádná kalorické sladidla povzbuzení chuti k jídlu nebo přispět k obezitě nějakým jiným způsobem, ale říkají, že je zapotřebí dalšího výzkumu, aby měli jistotu.

Když Purdue výzkumníci Susan Swithers, PhD, a Terry Davidson, PhD, publikovali své první studie na potkanech, jejichž cílem je otestovat svou teorii, že umělá sladidla změnit schopnost těla regulovat příjem kalorií, nebyli připraveni na tiskové pozornost jejich výzkum obdržel.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …