Mimoděložní těhotenství-co se děje

Za normálních okolností, na začátku těhotenství, oplodněné vajíčko cestuje z vejcovodu do dělohy, kde se implantáty a roste. Ale v malém počtu diagnostikovaných těhotenství, oplodněné vajíčko se váže na oblast mimo dělohu, což vede k ektopické těhotenství (také známý jako vejcovodů těhotenství nebo mimoděložní těhotenství).

Mimoděložní těhotenství může vyvinout na různých místech. Ve většině mimoděložních těhotenství se oplodněné vajíčko bylo implantováno do vejcovodu.

Ve vzácných případech

Mimoděložní těhotenství může poškodit vejcovodu, což může ztížit otěhotnění v budoucnosti.

Vaječné připevní a roste ve vaječníku, děložního hrdla, nebo břišní dutiny (mimo reprodukční systém); Jeden nebo více vajec rostou v děloze, a jeden nebo více rostou v vejcovodu, děložního hrdla, nebo břišní dutiny. To se nazývá heterotopická těhotenství.

Mimoděložní těhotenství jsou obvykle detekovány dostatečně včas, aby se zabránilo smrtící komplikacím, jako je závažným krvácením. Prasklé mimoděložní těhotenství vyžaduje naléhavý chirurgický zákrok, aby se zabránilo těžké krvácení do břicha. Postižená trubice je částečně nebo zcela odstraněny. Pro více informací viz chirurgie.