mám depresi? – Přehled téma

Přečtěte si následující informace, které vám pomohou rozhodnout, zda byste mohli mít deprese. Neznamená to však trvat místo diagnózy lékaře.

Oba jsou těžká břemena – váhové problémy a deprese. A oni jdou často ruku v ruce; Někteří lidé přibývají na váze, když jsou v depresi. Jiní zhubnout, k nezdravému stupně; Který je na prvním místě? A jak můžete rozmotat spojení mezi depresí a hmotností – zejména v případě deprese ti vysál ze své energie, aby se změny? Zde je to, co odborníci říkají, co potřebujete vědět.

Můžete mít velkou depresi pokud máte alespoň pět příznaků uvedených níže po dobu 2 týdnů nebo déle a jedním z příznaků je buď smutek nebo ztráta zájmu. Můžeš

Vážným příznakem deprese přemýšlí o smrti a sebevraždě. Pokud vy nebo někdo vám záleží mluví o sebevraždě nebo pocit beznadějné, získat pomoc ihned.

Naučte se varovné příznaky sebevraždy, které zahrnují mluví hodně o smrti, dávat věci pryč, nebo s použitím hodně alkoholu, drog nebo obojí. Vidíte-li tyto příznaky v sebe nebo někoho blízkého, získat pomoc.

Pokud si myslíte, že můžete mít deprese, tento krátký kvíz pro kontrolu příznaků

Pokud máte méně příznaků, můžete být stále v depresi a potřebuje léčbu. Bez ohledu na to, kolik máte příznaky, je důležité vidět svého lékaře. Léčba dříve dostanete, tím lépe vaše šance na rychlé a úplné uzdravení.

Existuje několik typů deprese, která může mít různé příznaky a vzory. Tyto zahrnují

Sezónní afektivní porucha (SAD). Lidé, kteří mají sezónní afektivní porucha depresí jen v určitou dobu každý rok, obvykle v podzimních a zimních měsících; Premenstruační dysforické poruchy (pmdd). Ženy, které mají pravidelné a těžké emocionální a fyzické premenstruačních symptomů, které zasahují do každodenního života může mít pmdd. To je podobné jako premenstruační syndrom (PMS), ale má symptomy, které jsou mnohem závažnější; Poporodní deprese. Ženy, které se staly v depresi po narození dítěte může mít poporodní deprese; Dystymie (chronické mírné deprese), nastává, když osoba má pouze 2 až 4 příznaky deprese po dobu nejméně 2 roky; Double deprese. K tomu dochází, když se člověk s dystymií má také epizodu těžké deprese; porucha přizpůsobení s depresí. Někdy se stresující situace, která může způsobit dočasné příznaky deprese, které zlepšují poté, co krize je vyřešena.