Konec životnosti: vyrovnat se s úzkostí a depresí

Lidé často předpokládají, že ty diagnostikována život ohrožující onemocnění se automaticky docházet k depresi.

Odborníci zdůrazňují, že je to naprosto přirozené cítit strach, smutek a starosti o smrti a umírání procesu. To proto, že lidé jsou něco, co jsem nikdy neměl řešit před čelem. Ale paliativní péče může pomoci jim pracovat přes tyto pocity.

Je pravda klinická deprese, však přesahuje rámec tohoto obvyklé smutek a úzkost. Je důležité pochopit rozdíl mezi tímto druhem deprese a normální truchlící proces, ke kterému dochází pro každého, kdo čelí smrti. Klinická deprese je často nedostatečně diagnostikována, ale mělo by být identifikována a léčena.

Zde jsou některé z příznaků, že vy nebo váš milenec může být zažívá klinickou depresi

Vidíte-li tyto příznaky na někoho blízkého, nebo zjistíte, že jste jim zažívá sami, je důležité mluvit se svým lékařem nebo někdo jiný z vaší péče tým o nich. Získat okamžitou lékařskou pomoc, pokud vy nebo někdo milovaný má sebevražedné myšlenky.

Klinická deprese u někoho, kdo umírá lze léčit.

Antidepresiv fungovat stejně dobře u pacientů s paliativní péče jako v obecné populaci. Nejúčinnější léčby pro klinické deprese obvykle kombinují krátkodobé psychoterapii s antidepresiv podle potřeby.

Nemáte pocit, že dělá činností, které normálně baví, i když jsou věci, které můžete stále fyzicky dělat; I když se podílet na věci, které kdysi těšil, zjistíte, že jste získali trochu potěšení z nich; Máte zásadní změny ve spacích nebo stravovacích návyků – Šípková nebo jíst mnohem více nebo mnohem méně, než je obvyklé. (Tyto příznaky mohou být někdy vedlejší účinky některých léků nebo ošetření .; odstoupíte od svých přátel a rodiny; Myslíš, nebo mluvit vážně o sebevraždě.