jíst pomoci předejít rakovině

Každý ví, že tam jsou některé potraviny, které jsou dobré pro vaše zdraví, a pak jsou tu jiné potraviny – ty, které jsme často jen těžko říká ne. Průzkum Cancer Society odhalila naše prvních pět neodolatelné potraviny, a dobrou zprávou je, že tyto potraviny nejen vejde do zdravé stravy, ale v některých případech může dokonce pomoci předejít rakovině! Vyšplhala na vrchol seznamu byla čokoláda, následuje pizza (a jiné italské jídlo). Koláče, sušenky a vdolečky byly třetí, pak hamburgery, a poslední, mořské plody.

Klíčem k jíst tyto potraviny (nebo své vlastní favority) a stále snižuje riziko rakoviny je jíst po malých dávkách, spolu s velkými částmi pro boj s chorobami rostlinných potravin, jako je ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, a fazole. Malé porce jsou nezbytné, protože tam je silná vazba mezi nadváhou a mnoho typů rakoviny.

“Tolik jako jedna třetina všech úmrtí na rakovinu lze zabránit pomocí správné výživy, fyzické aktivity, a je na zdravou váhu,” říká Colleen Doyle, RD, výživa a fyzická aktivita ředitel pro Cancer Society (ACS).

Pokud se vám nelíbí určité potraviny, bez ohledu na to, jak je dobrý pro vás, je pravděpodobné, nebudete jíst. Vědět, jak se lidé rozhodují potravin, ACS hledal zdravotní přínos v potravinách dáváme přednost.

Mnozí z našich oblíbených jídel obsahovat dobrý-pro-vás složek spolu s méně zdravých ingrediencí. Například čokoláda obsahuje zdravé flavonoly (i když to má také mnoho tuku a cukru). Pizza je bohatým zdrojem lykopenu pro boj s chorobami, ale také to může být naloženo s vysokým obsahem tuku sýr a zálivky. To je důvod, proč je důležité, aby zachovávaly zdrženlivost.

“Užijte si kus vegetarián nebo prostý pizzu, ale zastaví u jednoho a přidejte salátem,” naznačuje Doyle. Nebo si dopřát svou chuť na sladké a mají jednu sušenku – spolu s kouskem ovoce.

Co se týče favorit, hamburger, jen je nutné použít extra libové maso, hamburger, přeskočte s vysokým obsahem tuku zálivky, a hromadu na salátu, rajčat a jiné zeleniny. Když přijde k srdečnímu -healthy mořské plody, top grilované či pečené (nic jiného, ​​než smažené!) Ryby čerstvě vymačkané citronové nebo rajčatovou salsou, jak dostat své omega-3 mastných kyselin a vitamínu C.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …