jak je trombocytopenie diagnostikována?

Lékař bude diagnostikovat trombocytopenie na základě vaší anamnézy, fyzikálního vyšetření a výsledky zkoušek. Hematologist také mohou být zapojeny v péči. To je lékař, který se specializuje na diagnostiku a léčbu onemocnění krve a podmínky.

Jakmile je trombocytopenie diagnostikována, bude Váš lékař začne hledat jeho příčiny.

Lékař může požádat o faktorech, které mohou mít vliv na krevní destičky, jako je

Zdravotní historie

Lékař bude dělat fyzickou zkoušku hledat známky a příznaky krvácení, jako jsou modřiny nebo skvrny na kůži. On nebo ona bude kontrolovat vaše břicho příznaky zvětšené sleziny a jater. Také bude kontrolovat známky infekce, jako je horečka.

fyzická zkouška

Váš lékař může doporučit jeden nebo více z následujících testů k diagnostice nízký počet krevních destiček. Pro více informací o krevní testy, přejděte na zdravotní témata krevních testů článku.

Kompletní krevní obraz (CBC) měří hladiny červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček v krvi. Pro tento test, malé množství krve je čerpána z cévy, obvykle na paži.

Máte-li trombocytopenie, budou výsledky tohoto testu ukazují, že Váš počet krevních destiček je nízká.

Krevní nátěr se používá ke kontrole vzhled vašich krevních destiček pod mikroskopem. Pro tento test, malé množství krve je čerpána z cévy, obvykle na paži.

Testy kostní dřeně zkontrolovat, zda kostní dřeň je zdravý. Krvinky, včetně krevních destiček, jsou vyráběny v kostní dřeni. Obě zkoušky kostní dřeně jsou aspirace (as-PIH-RA-Shun) a biopsie.

Aspirace kostní dřeně by se dalo zjistit, proč se vaše kostní dřeně nedělá dostatečný počet krvinek. Pro tento test, lékař odstraní vzorek tekutiny kostní dřeně pomocí jehly. On nebo ona zkoumá vzorek pod mikroskopem k šeku na vadné buňky.

Biopsie kostní dřeně často se provádí hned po aspiraci. Pro tento test, lékař odstraní vzorek tkáně kostní dřeně pomocí jehly. On nebo ona zkoumá tkáň kontrolovat počet a typ buněk v kostní dřeni.

Je-li krvácení problém podezření, může být nutné další krevní testy stejně. Například může lékař doporučit PT a PTT testy, aby zjistil, zda je váš krevní srážlivost správně.

Lékař může také navrhnout ultrazvuk pro kontrolu slezinu. Ultrazvuk využívá zvukových vln vytvořit obrázky vašich sleziny. To umožní, aby váš lékař zjistit, zda vaše slezina se zvětší.

diagnostické testy