jak je rh neslučitelnosti léčí?

Rh inkompatibilita se zpracuje s lékem zvaným Rh imunoglobulin. Léčba pro dítě, který má hemolytická anémie se liší v závislosti na závažnosti stavu.

Branky léčbě Rh neslučitelnost je zajistit, aby vaše dítě je zdravé a snížit riziko pro podmínku v budoucích těhotenství.

Pokud Rh inkompatibilita je diagnostikována během těhotenství, budete dostávat Rh imunoglobulinu v sedmém měsíci těhotenství a znovu do 72 hodin po porodu.

Cíle léčby

Můžete také obdržet Rh imunoglobulinu, pokud je riziko přenosu krve mezi vámi a dítětem je vysoká (například pokud jste měl potrat, mimoděložní těhotenství, nebo krvácení v průběhu těhotenství).

Léčba Rh neslučitelnosti

Rh imunoglobulin obsahuje Rh protilátky, které se vážou k Rh-pozitivních krvinek v krvi. Když se to stane, vaše tělo nereaguje na Rh-pozitivních buněk dítěte jako cizí látky. Jako výsledek, vaše tělo nevytváří Rh protilátky. Rh imunoglobulin musí být ve správných časech pracovat správně.

Poté, co jste tvořil Rh protilátky, bude lék již není pomoci. To je důvod, proč žena, která má Rh-negativní krev musí být ošetřeny léku s každým těhotenstvím nebo jakákoli jiná událost, která umožňuje její krev do styku s Rh-pozitivní krve.

Rh imunoglobulin se aplikuje do svalu paže nebo hýždě. Nežádoucí účinky mohou zahrnovat bolestivost v místě vpichu a mírný horečku. Tento lék může být také injekcí do žíly.

jsou k dispozici pro léčbu hemolytické anémie v dětském několik možností. V mírných případech může být zapotřebí žádná léčba. Pokud je potřeba léčby, může být dítě daný lék s názvem erythropoietin a železa doplňky. Tato léčba může vyzvat tělo, aby vytvářelo červené krvinky.

V případě, že hemolytická anémie je závažné, že dítě může dostat transfuzi krve přes pupeční šňůru. V případě, že hemolytická anémie je závažné a dítě je téměř plný-termín, lékař může vyvolat porod brzy. To umožňuje dětský lékař zahájit okamžitou léčbu.

Novorozenec, který má těžkou anémii mohou být léčeni výměnu krevní transfuze. Procedura zahrnuje pomalu odstraní krev novorozence a nahradí ji čerstvou krev nebo plazma od dárce.

Novorozenci také mohou být léčeny pomocí speciálních světel pro snížení množství bilirubinu v krvi. Tyto děti mohou mít žloutenku (nažloutlou barvu kůže a očního bělma). Vysoká hladina bilirubinu způsobit žloutenka.

Snížení hladiny bilirubinu v krvi je důležité, protože vysoké hladiny této sloučeniny může způsobit poškození mozku. Vysoké hladiny bilirubinu často jsou vidět u dětí, které mají hemolytickou anémii. Je to proto, že sloučeniny se tvoří, když červené krvinky rozkládají.

Léčba hemolytická anémie