jak je narkolepsie diagnostikována?

To může trvat tak dlouho, jak 10 až 15 let po první příznaky objevují dříve, než narkolepsie je uznáván a diagnostikována. Je to proto, narkolepsie je poměrně vzácný. Také, mnoho příznaků narkolepsie jsou jako příznaky jiných chorob, jako je infekce, deprese a poruchy spánku.

Narkolepsie je někdy mylně považovány za problémy v učení, které mají záchvatovitá onemocnění nebo lenost, a to zejména v dětí školního věku a dospívající. Když narkolepsie příznaky jsou mírné, porucha je ještě těžší diagnostikovat.

Lékař bude diagnostikovat narkolepsii na základě vašich příznaků a symptomů, vaše zdravotní a rodinné historie, fyzické zkoušky a výsledky testů.

Příznaky a symptomy

Informujte svého lékaře o jakýchkoli známek a příznaků narkolepsie, které máte. To je důležité proto, že lékař nesmí žádat o nich během rutinní vyšetření.

Lékařské a rodinné historie

Lékař bude chtít vědět, kdy jste poprvé měli známky a příznaky a zda obtěžovat váš spánek nebo denní rutinu. On nebo ona bude také chtít vědět o svých spánkových návyků a jak se cítíte a působí v průběhu dne.

Chcete-li pomoci odpovědět na tyto otázky, možná budete chtít, aby spánku deník po dobu několika týdnů. Udržovat denní záznamy o tom, jak snadné je k pádu a zůstat spící, kolik spánku vám v noci, a jak se cítíte ve střehu během dne.

Pro vzorek spánku deníku, přejděte na Národní srdce, plíce a krev ústavu “Váš průvodce ke zdravému spánku.”

Lékař může ptát, zda

Lékař bude kontrolovat, abyste zjistili, zda Další podmínkou je příčinou vašich příznaků. Například infekcí, některých onemocnění štítné žlázy, užívání drog a alkoholu a jiných lékařských nebo poruchy spánku může způsobit příznaky podobné těm narkolepsie.

Pokud váš lékař domnívá, máte narkolepsii, on nebo ona bude pravděpodobně naznačují, že vidíte spánku specialistu. Tento specialista vám může doporučit, aby studie spánku se dozvědět více o svém stavu.

Spánkové studie se obvykle provádí na spánkovou. Lékaři používají výsledky ze dvou testů pro diagnostiku narkolepsie. Tyto testy jsou polysomnogram (PSG) a test s více spánkovou latenci (MSLT).

Polysomnogram. Obvykle zůstat přes noc při spánku centrum pro PSG. Zkušební záznamy mozkovou činnost, pohyby očí, tepovou frekvenci a krevní tlak. PSG může pomoci zjistit, zda vás

Multiple spánková latence test. Tato denní spánek studie měří, jak jste ospalí. To je často děláno den po PSG. Během testu, budete požádáni, aby zdřímnout po dobu 20 minut každé 2 hodiny po celý den. (Budete zdřímnout celkem čtyřikrát nebo pětkrát.)

Technik kontroluje vaši mozkovou aktivitu během této doby. On nebo ona bere na vědomí, jak rychle usnout, a jak dlouho to bude trvat dostat různé fáze spánku.

MSLT zjistí, jak rychle usnout během dne (po úplném spánku). To také ukazuje, zda jdete do REM spánku krátce po usnutí.

Hypocretin test. Tento test měří úroveň hypocretin v tekutině, které obklopuje míchu. Většina lidí, kteří mají narkolepsie mají nízké hladiny hypocretin. Hypocretin je chemická látka, která pomáhá podporovat bdělost.

Chcete-li získat vzorek míšního moku, lumbální punkci (také volal lumbální punkce) se provádí. Z tohoto postupu, lékař vloží jehlu do spodní části zad a pak stáhne vzorek vaší mozkomíšního moku.

Dr. Michael Twery, ředitel Národního centra na poruchy spánku výzkumu v NHLBI divizi plicních nemocí, rozhovory Dr. Emmanuel Mignot, ředitel Centra pro Stanford spánku věd a medicíny a Stanford centrum pro narkolepsii, o pokrok ve výzkumu narkolepsie ,

NHLBI grantu, Dr. Mignot je připočítán s objevovat příčiny narkolepsií-porucha, která způsobuje období extrémní ospalosti během dne. Neexistuje žádný známý lék, ale NHLBI se zavázala podporovat výzkum s cílem lépe porozumět, léčit, a dokonce předcházet nebo léčit narkolepsii stejně jako jiné poruchy srdce, plic, krev a spánek.

Poruchy spánku a Nedostatečný spánek: Zlepšení zdraví prostřednictvím výzkumu

fyzická zkouška

diagnostické testy