jak je choroba srdeční chlopně léčit?

V současné době žádné léky mohou léčit onemocnění srdečních chlopní. Nicméně, změny životního stylu a léky často může léčit příznaky úspěšně a oddálit problémy pro mnoho let. Nakonec, i když, možná budete potřebovat chirurgický zákrok opravit nebo vyměnit vadné srdeční chlopně.

Cíle léčení choroby srdeční chlopně může zahrnovat

Kromě změn srdce zdravého životního stylu, může lékař předepsat léky na

léky

Váš lékař může doporučit opravu nebo výměnu vaše srdeční chlopně (y), i když vaše choroba srdeční chlopně není příčinou symptomů. Oprava nebo výměna ventilu může zabránit trvalé poškození srdce a náhlé smrti.

Oprava nebo výměna srdeční chlopně

Rozhodnutí opravit nebo vyměnit srdeční chlopně závisí na mnoha faktorech, včetně

Pokud je to možné, opravy srdeční chlopně je přednostní přes výměně srdeční chlopně. Oprava ventil zachovává pevnost a funkci srdečního svalu. Lidé, kteří mají opravu ventilu mají také nižší riziko vzniku infekční endokarditidy po operaci, a oni nepotřebují brát léky snižující srážlivost krve po zbytek jejich života.

Nicméně, oprava srdeční chlopně chirurgie je těžší udělat, než náhrada chlopní. Také, ne všechny ventily mohou být opraveny. Mitrální ventily často mohou být opraveny. Aortální a plicní ventily mají často třeba vyměnit.

Srdeční chirurgové může opravit srdečních chlopní podle

Někdy kardiologové opravu srdečních chlopní pomocí srdeční katetrizace. I když katétr postupy jsou méně invazivní než chirurgii, nemusí fungovat i pro některé pacienty. Práce s lékařem rozhodnout, zda je oprava vhodné. Pokud ano, může váš lékař vám poradí na nejlepší postup.

Srdeční chlopně, které nemohou plně (stenóza) Otevřít mohou být opraveny chirurgicky nebo s méně invazivní postup katétru s názvem balónu valvuloplastika. Tento postup také se nazývá balón valvotomy.

V průběhu řízení, katetr (tenká trubička) s balonem na její špičce je navlečena přes cévy do vadného ventilu ve svém srdci. Balónek je nafouknutý pomoci rozšířit otevření ventilu. Lékař pak vyfoukne balón a odstraňuje oba to a trubku. Jsi vzhůru v průběhu řízení, který obvykle vyžaduje pobyt přes noc v nemocnici.

Balón valvuloplastika zmírňuje mnoho příznaků onemocnění srdečních chlopní, ale může to nevyléčí. Tento stav může zhoršit v průběhu času. Stále může být nutné léky k léčbě příznaků nebo chirurgický zákrok, aby opraví nebo vymění vadný ventil. Balón valvuloplastika má kratší dobu zotavení, než operaci. Tento postup může fungovat stejně jako chirurgie u některých pacientů, kteří mají mitrální chlopně. Pro tyto lidi, balón valvuloplastika je často dávána přednost před chirurgickou opravu nebo výměnu.

Balón valvuloplastika nefunguje stejně jako ordinace pro dospělé, kteří mají aortální chlopně. Lékaři často používají balón valvuloplastika k opravě chlopně u kojenců a dětí.

Někdy srdeční chlopně nelze opravit a musí být vyměněn. Tato operace zahrnuje odstranění vadného ventilu a jeho nahrazení umělého nebo biologické chlopně.

Biologické ventily jsou vyrobeny z prasete, krávy, nebo lidské srdeční tkáně a může mít umělých částí stejně. Tyto ventily jsou speciálně upravené, takže nebudete potřebovat léky zastavit vaše tělo od odmítat ventil.

Umělých ventily trvat déle než biologických ventilů a obvykle nemají být nahrazen. Biologické ventily mají obvykle třeba vyměnit asi po 10 letech, ačkoli novější může trvat 15 let nebo déle. Na rozdíl od biologických ventilů, nicméně, umělá ventily vyžadují, aby se léky snižující srážlivost krve po celý zbytek svého života. Tyto léky brání tvorbě krevních sraženin na ventilu. Krevní sraženiny mohou způsobit srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici. Umělých ventily také zvýšit riziko vzniku infekční endokarditidy.

Vy a váš lékař rozhodne společně, zda byste měli mít uměle vyrobený nebo biologické náhradní ventil.

Pokud jste žena v plodném věku, nebo pokud jste atletický, může dáváte přednost biologická chlopeň, takže si nemusíte brát léky snižující srážlivost krve. Pokud jste starší, také můžete dát přednost biologickou ventil, jak to bude pravděpodobně trvat po celý zbytek svého života.

Lékaři také může léčit vadné aortální ventily s postupem Ross. Během této operace, lékař odebere vadné aortální chlopeň a nahradí jej s plicním ventilem. Váš plicní ventil je pak nahrazen plicní ventilem od zemřelého dárce člověka.

To je více zapojit chirurgický zákrok, než je obvyklé výměně ventilu, a to má větší riziko komplikací. Postup Ross může být užitečné zejména pro děti, protože se chirurgicky vyměnit ventily nadále poroste s dítětem. Také není nutná celoživotní léčba léky snižující srážlivost krve. Ale u některých pacientů, jeden nebo oba ventily nedokáží dobře fungovat během několika let po operaci. Výzkumní pracovníci dále studovat použití tohoto postupu.

Změny životního stylu k léčbě jiných náhlých srdečních

Některé formy opravy srdeční chlopně a náhradní chirurgie jsou méně invazivní než tradiční chirurgie. Tyto postupy použít menší zářezy (cuts) k dosažení srdečních chlopní. Pobyty v nemocnici pro tyto novější typy operací jsou obvykle 3 až 5 dnů, ve srovnání s 5-ti denní pobyt pro tradiční operaci srdeční chlopně.

Nová operace mají sklon způsobovat méně bolesti a mají nižší riziko infekce. doba zotavení také tendenci být kratší-2 až 4 týdny v závislosti na 6 až 8 týdnů pro tradiční chirurgie.

Intervenční kardiologové provést postupy, které se týkají threading klipy nebo jiná zařízení k opravě vadné srdeční chlopně pomocí katétru (trubka) vložený přes velký krevní cévy. Klipy nebo zařízení se používají k přebudovat ventilů a zastavit zpětnému toku krve. Lidé, kteří dostávají tyto klipy obnovit snadněji než lidé, kteří mají operaci. Nicméně, spony nemusí považovat zpětnému toku, stejně jako chirurgie.

Lékaři také mohou používat katétr k nahrazení vadné aortální ventily. Tento postup se nazývá katetrizační náhrada aortální chlopně (Tavr). Pro tento postup, je katétr obvykle je vložena do tepny v tříslech (stehno), a se závitem do srdce. Vypuštěném balon s složeným náhradního ventilu kolem něj je na konci katetru.

Jakmile je náhradní ventil je správně umístěn, balónek se používá k rozšíření nového ventilu tak, aby byl správně uvnitř starého ventilu. Balónek je poté vypuštěn a balon a katétr se odstraní.

Náhrada ventil také může být vložena do stávající náhradní ventil, který je chybné. To se nazývá postup ventil-in-ventilu.

Chcete-li pomoci léčbě srdečních onemocnění související s onemocněním srdeční chlopně, lékař může doporučit, aby se změny životního stylu, srdce-zdravé, jako je například

Váš lékař může doporučit srdce zdravé výživy, která by měla zahrnovat

Když po dietu srdce zdravé, měli byste se vyhnout jíst

Dva živin ve stravě, aby hladina cholesterolu v krvi stoupat

Nasycených tuků zvýší vaše hladina cholesterolu v krvi víc než cokoli jiného ve vaší stravě. Když budete postupovat stravovací plán srdce zdravé, pouze 5 procent na 6 procent svého denního kalorií by mělo pocházet z nasycených tuků. Etikety na potravinách seznam množství nasycených tuků. Které vám pomohou zůstat na trati, zde jsou některé příklady

Avokádo Ne všechny tuky jsou špatné. Mononenasycené a polynenasycené tuky skutečně pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Některé zdroje mononenasycených a polynenasycených tuků jsou

Měli byste se pokusit omezit množství sodíku, které jíte. To znamená, výběru a přípravě potraviny, které jsou nižší v soli a sodíku. Zkuste použít nízkým obsahem sodíku a “žádná přidaná sůl” potraviny a koření u stolu nebo při vaření. Etikety na potravinách ti, co byste měli vědět o výběru potravin, které jsou nižší obsah sodíku. Snažte se jíst více než 2300 miligramů sodíku denně. Pokud máte vysoký krevní tlak, může být nutné omezit příjem sodíku ještě více.

Váš lékař může doporučit dietního přístupy k zastavení hypertenze (DASH) stravovací plán, pokud máte vysoký krevní tlak. DASH stravovací plán se zaměřuje na ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a dalších potravin, které jsou zdravé srdce a nízký obsah tuku, cholesterolu a sodíku a soli.

DASH stravovací plán je dobré srdce zdravé stravovací plán, a to i pro ty, kteří nemají vysoký krevní tlak. Více informací o DASH.

Snažte se omezit příjem alkoholu. Příliš mnoho alkoholu může zvyšovat krevní tlak a hladinu triglyceridů, což je druh tuku v krvi. Alkohol také přidává kalorie navíc, což může způsobit přibývání na váze.

Muži by měli mít více než dva alkoholické nápoje s obsahem alkoholu denně. Ženy by měly mít více než jeden nápoj s obsahem alkoholu denně. Jeden nápoj je

Udržování zdravé tělesné hmotnosti je důležité pro celkové zdraví a může snížit riziko onemocnění srdečních chlopní. Usilovat o zdravou váhu postupem podle stravovací plán srdce zdravé a udržení fyzicky aktivní.

Znát svůj index tělesné hmotnosti (BMI) vám pomůže zjistit, jestli jste si zdravou váhu ve vztahu k vaší výšce a dává odhad vašeho celkového tělesného tuku. Chcete-li zjistit svůj BMI, podívejte se na Národní srdce, plíce a krev zavedou je online BMI kalkulačku nebo se poraďte se svým lékařem. BMI

Obecným cílem zaměřit se na je BMI nižší než 25. Váš lékař nebo zdravotní péče poskytovatele vám pomůže nastavit vhodnou BMI cíl.

Měřicí obvod pasu pomáhá obrazovku možných zdravotních rizik. Pokud je většina vašich tuku kolem pasu, spíše než na svých bocích, jste na vyšší riziko srdečních onemocnění a diabetu 2. typu. Toto riziko může být vyšší s velikostí pasu, která je větší než 35 palců pro ženy nebo větší než 40 palců pro muže. Chcete-li se dozvědět, jak měřit pasu, navštívit Posuzování svoji váhu a zdravotní riziko.

Pokud máte nadváhu nebo jsou obézní, se snaží zhubnout. Ztráta jen 3 procenta až pět procent z vaší aktuální hmotnosti může snížit triglyceridy, hladinu glukózy v krvi, a riziko vzniku diabetu 2. typu. Větší množství hubnutí může zlepšit měření krevního tlaku, nižší hladinu LDL cholesterolu, a zvyšují hladinu HDL cholesterolu.

Učení, jak zvládat stres, relaxovat, a vyrovnat se s problémy mohou zlepšit vaše emocionální a fyzické zdraví. Zvážit zdravé aktivity stres redukující, jako je například

Pravidelná fyzická aktivita může snížit mnoho srdeční chlopně rizikové faktory onemocnění.

Každý by se měl snažit podílet se na středně-intenzity aerobní cvičení alespoň 2 hodiny a 30 minut týdně nebo intenzivní aerobní cvičení po dobu 1 hodiny a 15 minut týdně. Aerobní cvičení, jako je rychlá chůze, je jakékoliv cvičení, ve kterém vaše srdce bije rychleji a použít více kyslíku, než je obvyklé. Čím jste aktivnější, tím více budete mít prospěch. Podílet se na aerobní cvičení po dobu alespoň 10 minut při rozšířil po celý týden.

Promluvte si se svým lékařem, než začnete nový cvičební plán. Zeptejte se svého lékaře, kolik a jaké typy fyzické aktivity jsou pro vás bezpečné.

Více informací o fyzické aktivitě na

Pokud kouříte, nebo použít tabák, přestat. Kouření může poškodit a utáhněte cévy a zvýšit riziko aterosklerózy a dalších zdravotních problémů. Promluvte si se svým lékařem o programech a produktech, které vám pomohou přestat kouřit. Také se snaží vyhnout pasivnímu kouření. Pokud máte potíže s odvykání kouření sami, zvažte připojení podpůrnou skupinu. Mnoho nemocnic, pracoviště a společenské skupiny nabízet výuku na pomoc lidem přestat kouřit.

Pro více informací o tom, jak přestat kouřit, naleznete na kouření a vaše zdraví srdce téma.