Hydrokodon a ibuprofen

Terapeutické třída: Užívání opiátů / NSAID Kombinace

Používá pro hydrokodonu a ibuprofenu

Farmakologická třída: NSAID

Chemická třída: hydrokodon

Hydrokodon je narkotické analgetikum, které působí na centrální nervový systém k úlevě od bolesti. V případě, hydrokodon se používá po dlouhou dobu, může se stát návykový (způsobující duševní a fyzické závislosti). Fyzická závislost může vést k odejmutí vedlejší účinky, když přestanete užívat lék. Vzhledem k tomu, hydrokodonu a ibuprofenu kombinace je používán pouze pro krátkodobé (10 dní nebo méně) úlevu od bolesti, bude pravděpodobně nenastane fyzická závislost.

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), který se používá v této kombinaci pro zmírnění zánětu, otok a bolest.

hydrokodonu a ibuprofenu je k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Pro hydrokodonu a ibuprofenu, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na hydrokodonu a ibuprofenu nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Před použitím hydrokodonu a ibuprofenu

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům hydrokodonu a ibuprofenu kombinací u dětí a mladistvých do 16 let věku. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost hydrokodonu a ibuprofenu kombinací u starších osob. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost vzniku ledvinových nebo žaludeční potíže spojené s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících hydrokodonu a ibuprofenu.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte hydrokodon a ibuprofen, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití hydrokodonu a ibuprofenu s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Za použití hydrokodon a ibuprofen se některý z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Za použití hydrokodon a ibuprofenu s některým z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčba přípravkem. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití hydrokodonu a ibuprofenu s některou z těchto vlastností se obvykle nedoporučuje, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku a jak často používáte hydrokodon a ibuprofen, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na použití hydrokodonu a ibuprofenu. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Pro bezpečné a účinné použití hydrokodonu a ibuprofenu, neužívejte více o tom, neberte to častěji, a neberte to na delší dobu, než nařízené lékařem. Přičemž příliš mnoho hydrokodonu a ibuprofen, mohou zvýšit riziko nežádoucích účinků.

hydrokodon a ibuprofen by měla přijít s průvodcem léky. Přečtěte si a dodržujte pečlivě tyto pokyny. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Dávka hydrokodonu a ibuprofenu se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky hydrokodonu a ibuprofenu. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku hydrokodonu a ibuprofenu, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Správné použití hydrokodonu a ibuprofenu

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat průběh, zatímco užíváte hydrokodonu a ibuprofenu. To umožní, aby váš lékař zjistit, zda je lék správně fungují, a rozhodnout, zda by měly i nadále vzít.

hydrokodon a ibuprofen může zvýšit riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. To je pravděpodobnější u lidí, kteří již mají onemocnění srdce. Lidé, kteří používají hydrokodon a ibuprofen po dlouhou dobu může mít i vyšší riziko. Některé příznaky závažnými srdečními problémy jsou bolest na hrudi, tlak na hrudi, rychlý nebo nepravidelný srdeční tep, nebo neobvyklé návaly horka nebo teplo na kůži. Přestat brát hydrokodonu a ibuprofenu a poraďte se s lékařem ihned, pokud zaznamenáte některý z těchto varovných příznaků.

hydrokodon a ibuprofen může způsobit krvácení do žaludku nebo střev. Tento problém může dojít, aniž by varovných signálů. To je více pravděpodobnější, pokud jste měli žaludeční vřed v minulosti, pokud kouříte nebo pravidelně pít alkohol, je více než 60 let, jsou ve špatném zdravotním stavu, nebo používáte některé jiné léky (například steroidy nebo krve ředidlo). Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte silnou bolest břicha, černá, dehtovitá stolice, nebo zvracení krve nebo materiál, který vypadá jako kávová sedlina.

jaterní problémy mohou nastat při používání hydrokodonu a ibuprofenu. Přestat používat hydrokodonu a ibuprofenu a poraďte se s lékařem ihned, pokud máte více než jeden z těchto příznaků: bolesti břicha nebo citlivost, hliněné zbarvená stolice, tmavá moč, snížení chuti k jídlu, horečka, bolest hlavy, svědění, ztráta chuti k jídlu, nevolnost a zvracení, kožní vyrážka, otoky chodidel nebo dolní části nohou, neobvyklou únavu nebo slabost, nebo žluté oči nebo kůže.

hydrokodon a ibuprofen může způsobit vážné typ alergické reakce s názvem anafylaxe. Anafylaktická reakce mohou být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte vyrážku, svědění, chrapot, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, nebo některý otoky rukou, obličeje nebo úst, zatímco vy používáte hydrokodonu a ibuprofenu.

Závažné kožní reakce může nastat při hydrokodonu a ibuprofenu. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte puchýře, olupování nebo uvolňování kůže, červených kožních lézí, závažná kožní vyrážka nebo akné; boláky nebo vředy na kůži, nebo horečka nebo zimnice, zatímco vy používáte hydrokodonu a ibuprofenu.

Použití hydrokodonu a ibuprofenu v pozdní fázi těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte během užívání přípravku, informujte svého lékaře ihned.

Opatření při použití hydrokodonu a ibuprofenu

Hydrokodon a ibuprofen kombinace přispěje k účinkům alkoholu a jiných centrálního nervového systému (CNS), (léky, které vás ospalost či sníženou pozornost). Některé příklady tlumících CNS jsou antihistaminika nebo lék na sennou rýmu, alergie nebo nachlazení, sedativa, sedativa, léky na spaní, nebo jiné bolesti lék na předpis nebo narkotika, lék na záchvaty nebo barbituráty, které uvolňují svaly, nebo anestetika, včetně některých zubních anestetik. Nepijte alkoholické nápoje, a poraďte se se svým lékařem nebo zubním lékařem před přijetím některý z léků uvedených výše, zatímco vy používáte hydrokodonu a ibuprofenu.

hydrokodon a ibuprofen může způsobit, že některé lidi, aby se stal ospalost, závratě nebo točení hlavy, nebo se cítit jako falešný pocit pohody. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na hydrokodonu a ibuprofenu, než začnete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo pes není v afektu. Pokud se tyto reakce jsou obzvláště nepříjemné, poraďte se se svým lékařem.

Před tím, než jakékoliv operaci (včetně zubní ordinace) nebo akutní léčbě, informujte lékaře nebo stomatologa v obvinění, že užíváte hydrokodonu a ibuprofenu.

Hydrokodon a ibuprofen kombinace může způsobit sucho v ústech. Pro dočasnou úlevu, pouze bez cukru cukroví nebo žvýkačky, tavit kousky ledu v ústech, nebo použít slin náhražku. Nicméně, pokud budete mít hydrokodon a ibuprofen po dlouhou dobu a sucho v ústech trvá déle než 2 týdny, poraďte se se svým zubním lékařem. Pokračující suchost v ústech může zvýšit riziko zubního onemocnění, včetně zubní kaz, onemocnění dásní a plísním.

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte zmatek, ospalost, horečka, celkový pocit nemoci, bolesti hlavy, nechutenství, nevolnost, ztuhlý krk nebo záda, nebo zvracení. Může se jednat o příznaky vážného stavu zvaného meningitidu.

Jestliže máte onemocnění srdce nebo srdečního selhání (CHF), informujte svého lékaře, pokud máte nevysvětlitelnou přibývání na váze nebo edém (zadržování tekutin nebo subjekt, otok) s hydrokodonu a ibuprofenu.

Informujte se u svého lékaře okamžitě, pokud je rozmazané vidění, potíže se čtením, nebo jakékoliv jiné změny vidění dochází během nebo po léčbě. Lékař může chtít, abyste si své oči zkontrolovat oftalmologem (očním lékařem).

hydrokodon a ibuprofen vedlejší účinky

hydrokodon / ibuprofen

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Získat naléhavou pomoc okamžitě, pokud některý z následujících příznaků předávkování nastat

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

Plán CSA 2 Vysoký potenciál pro zneužití

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

Bolest tramadol, oxykodon, acetaminofen, Tylenol, naproxen, aspirin, ibuprofen, hydrokodon, amitriptylin, Percocet, hydroxyzin, klonidin, diclofenac, Norco, fentanyl, Celebrex, morfin, Vicodin, Voltaren, lidokain topické, Dilaudid, difenhydramin topické, OxyContin, Paracetamol