HPV výzkumníci najít způsob, jak zvěčnit kožních buněk

Imortalizaci Tough-to-Grow buněčné linie

HPV Connection a možnosti Beyond papillomaviry

HPV a další papilomaviry mohou přetrvávat po celá léta v kožních buňkách těla. V kultivačních misek, ale lidské kožní buňky rostou pomalu a přestávají množit po asi 20 buněčných dělení, takže je obtížné studovat HPV. Ve studii publikované roku 2010 v časopise Journal of Clinical Investigation, vyšetřovatelé popsal novou metodu zvěčnit lidské kůže buněčné linie, to znamená, aby bylo možné, aby pokračovat v dělení na neurčito. “Očekáváme, že [tyto kožní buňky] budou neocenitelné pro výzkum a může mít významný terapeutický a diagnostický potenciál,” říká Dr. McBride.

Minulé výzkumy jinými výzkumníky navrhl roli pro drog známých jako inhibitory ROCK při regulaci dělení kožních buněk. McBride studijní tým přidal inhibitor ROCK s názvem Y-27632 do kožních buněk, aby zjistil, jestli to by pomohlo HPV růst v těchto buňkách, a zjistil, že to dovolilo kožní buňky pokračovat v dělení za 20 divizí.

“Byli jsme překvapeni tím, že tyto buňky byly zdravější a rostla rychleji než normální buňky,” říká Dr. McBride. Překvapivě, buňky pěstované v přítomnosti Y-27632 neměla genetické poškození nebo neobvyklý vzhled, který buňky z podobných experimentů často měl.

“Byli tak zdravé a robustní, že chceme, aby následovali jejich příběh, zatímco oni pokračovali dělení,” pokračuje doktor McBride. “[] Buňky skončil stávat zvěčnil.”

Vědci zjistili, paralely mezi imortalizovaných buněk a buněk infikovaných HPV 18, kmene, který byl spojen s rakovinou děložního čípku. Na rozdíl od HPV 18-infikovaných buněk, nicméně, imortalizované buňky ještě pracovní geny protirakovinné a byli schopni růst a chovat se normálně. Podobnosti naznačují, že tyto kožní buňky by mohly být užitečné při studiu HPV.

Kromě toho, tento způsob proliferace buněk by mohly být použity v genové terapii zavedením terapeutických genů do buněk pokožky v laboratoři, nechává růst a dělit se, a regrafting buňky na kůži pacienta. Například, autoři studie vysvětlit, může být možné, aby se kůže nebo tkáně od pacienta a pěstovat v laboratoři a poté pomocí buňky k testování léčby přizpůsobené zvláštním stavu jednotlivce nebo onemocnění. Schopnost růst pacienta specifické pro kožní buňky a tkáně by mohly pomoci při léčbě popálenin, stejně. “Být schopen zesilovat buněk z jednoduchého kožní biopsie má výzkum a terapeutický přínos cestu mimo papilomavirů,” říká Dr. McBride.

Vyšetřovatelé již našli podobné výsledky pomocí kožních buněk z různých částí těla az různých zvířat. Jejich další kroky zahrnují vytvoření kožní štěp z těchto buněk ve studiích na zvířatech, aby se ujistil, že fungují normálně. Vědci také plánují zkoušenými léky podobné Y-27632 a přesně zjistit, jakým způsobem zvěčnit buňky.