hody v záblesku: vytvořit svůj vlastní zmrazené předkrmy

Hnízdění instinkt není jen pro drůbež. O tomto ročním období, i my, cítí nutkání připravit naše “hnízda” na dlouhou zimu dopředu. A jeden skvělý způsob, jak to udělat, je uvařit velké dávky našich nejoblíbenějších podzimních potravin, pak zmrazit části z nich pro snadnou dohřev na frekventovaných weeknights (nebo útulné, líné víkendech).

Špagety sauc; Meatloa; karbanátek; Kastrol; Polévka; Dusit; chili

Rozmrazit jídlo v ledničce. Malé předměty mohou rozmrazit přes noc v ledničce, budou ty větší trvat déle; Rozmrazit jídlo rychle, držet pod studenou tekoucí vodou (v dobře uzavřeném vaku) nebo použijte odtávání nastavení v mikrovlnné troubě. Pokud používáte mikrovlnnou troubu, vařit nebo brzy zahřívání potravin poté, co se rozmrazí. To proto, že mikrovlnná trouba má tendenci začít vařit některé oblasti potravin a zároveň dochází k odtávání; Chladný jídlo tak rychle, jak je to možné dříve, než ji dát do mrazáku. Nejprve se ujistěte, že je v mělké nádoby, bude tím větší plocha rozptýlit teplo rychleji. Udržet víko kontejneru pomůže ochladit rychleji, příliš; Rychlé ochlazení váš teplé jídlo pomocí plovoucích kontejneru ve dřezu naplněné ledovou vodou (nebo ve větším pánve naplněné kostkami ledu nebo ledové vody). Pokud používáte ledovou vodu, změnit jej často, aby to ledově; Nepoužívejte přebal mrazničku, bude studený vzduch proudit to takhle lepší. Projděte mrazáku pravidelně a vyhodit všechny staré, nebo potravin nejste pravděpodobně používat.

Ano, to trvá trochu plánování a trochou prep práce (vše, co sekání). Ale když budete vařit zdravé potraviny ve velkých dávkách, můžete skončit s mrazničkou plný svých vlastních domácích “light” zmrazených entrÃÂes. Ať už jste motivováni pohodlí, ekonomie, nebo zdraví, big-batch vaření je skvělý zvyk se dostat do.

Některé pokrmy jsou vhodnější než jiné na vaření ve velkém množství a zmrazování v jednotlivých porcích.

Potraviny, které půjčují sebe k zmrazování a ohřívání zahrnují

Bezpečnost potravin může dostat trochu složitější, když se ochladit velké dávky misce, pak ji zmrazit jen proto, aby rozmrazit to týdny nebo dny později.

Co se chcete vyhnout, je udržet si jídlo při teplotě, kde je to náchylné k růstu bakterií: že v době mezi fázi, kdy to není příliš horko a ne příliš chladné. Ty by měly dostat přes tuto fázi tak rychle, jak je to možné, když na rozmyšlenou jídlo, a přeskočit ji zcela při rozmrazování potravin.

K dosažení tohoto cíle

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky