fondaparinux (subkutánní) správného používání

dávkování

Missed Dávka

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník Vám podá tento lék. Tento lék se podává jako střelou pod kůži, obvykle v břiše (žaludku).

Tento přípravek je dodáván s informačním vložkou pacienta. Číst a postupujte podle pokynů v příbalovém opatrně. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Pokud používáte tento lék doma, váš lékař vás naučí, jak si aplikovat injekci s lékem. Pečlivě postupujte podle pokynů. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte nějaké problémy s používáním přípravku.

Ty budou zobrazeny tělesné oblasti, kde lze tento záběr dal. Použijte jinou oblast těla pokaždé, když dáte si šanci. Mějte přehled o tom, kde si dát každý záběr, aby se ujistil otočit partiích těla. To pomůže zabránit kožní problémy z injekcí.

V případě, že lék v předplněné injekční stříkačce změnil barvu, nebo pokud vidíte v něm částice, nepoužívejte jej.

Úložný prostor

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Použité jehly vyhoďte do tvrdé, uzavřené nádobě, že jehly nemůže hrabat skrz. Udržujte tento obal mimo dosah dětí a domácích zvířat.