flatfeet

Jste flatfeet kdy oblouky na vnitřní straně nohou jsou zploštělé, což celý chodidla do styku s podlahou, když se vstát.

Společný a obvykle bezbolestné stav, flatfeet může dojít v případě, že oblouky se nevyvíjí v dětství. V jiných případech, flatfeet vyvinout po úrazu nebo od jednoduchých opotřebení a roztržení namáhání věku.

Flatfeet někdy může přispět k problémům v oblasti kotníků a kolen, protože tento stav může změnit zarovnání nohou. Pokud nejste s bolest, žádná léčba je obvykle nutné pro flatfeet.

Většina lidí nemá žádné známky nebo příznaky spojené s flatfeet. Ale někteří lidé s flatfeet pociťovat bolest nohou, zejména v oblasti paty či klenby oblasti. Bolest může zhoršit s aktivitou. Otok spolu také mohou nastat uvnitř kotníku.

Promluvte si se svým lékařem, pokud vy nebo vaše dítě má bolesti nohou.

Kdy navštívit lékaře

Plochá noha je běžná u kojenců a batolat, protože arch úpatí nebyla dosud vyvinuta. oblouky většiny lidí vyvinout během dětství, ale někteří lidé nikdy rozvíjet oblouky. To je normální změna v typu nohy, a lidé bez oblouků mohou nebo nemusí mít problémy.

Co můžeš udělat

Některé děti mají flexibilní ploché nohy, v němž je vidět oblouk, když dítě sedí nebo stojí na špičkách, ale zmizí, když dítě stojí. Většina dětí přerůst flexibilní ploché nohy bez problémů.

Oblouky mohou také náležet v průběhu času. Roky opotřebením může oslabit šlachu, která vede podél vnitřní straně kotníku a pomáhá podporovat vaše oblouk.

Faktory, které mohou zvýšit riziko flatfeet zahrnují

Pokud vaše nohy způsobit, že značnou bolest, vaše rodina lékař může vás odkázat na lékaře specializující se na poruchách noha (Pedikér) nebo sportovní medicíně.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Nosit své každodenní boty do svého jmenování, takže lékař může podívat na opotřebení vzory na chodidlech. Před jmenováním, možná budete chtít psát odpovědi na následující otázky

Lékař může požádat některé z následujících otázek

Chcete-li zobrazit mechaniku nohou, lékař bude sledovat vaše nohy od přední a zadní a požádá vás stát na vaše prsty. On nebo ona by mohla také podívat na opotřebení vzor na vašich botách.

Pokud máte velké bolesti v nohou, lékař může nařídit testy, jako je

Žádná léčba je nezbytná pro flatfeet případě, že nejsou způsobit bolest.

zobrazovací testy

Pokud vaše flatfeet jsou bolestivé, lékař by se mohlo zdát

Chirurgie není provedeno výhradně k nápravě flatfeet. Nicméně, můžete mít operaci sdruženého problému, jako je například šlachy natržení nebo přetržení.

Pokud vám flatfeet způsobit menší bolest, možná budete chtít vyzkoušet

navštivte svého lékaře

Terapie

Chirurgie