face-lift (Rhytidektomie)

Kosmetické úpravy je nejrozsáhlejší způsob, jak odstranit nebo snížit výskyt vrásek a ochablé tváře způsobené věkem. V tradiční face-lift, kůže je doslova zvedne tvář, takže kůže a tkáně pod lze utáhnout a kůže může být převedena hladce přes obličej.

Pro postup, jste buď vzhledem k celkové anestezii či sedativa prostřednictvím intravenózní kanyly a lokální anestezii na necitlivé kůži. Dále lékař provede řez, který začíná v oblasti Temple a kruhy kolem přední části ucha. Kůže je zvýšena, a svalové tkáně a pod ním se utáhne. Chirurg může odstranit nějaký tuk a kůže. Kůže je pak redraped přes obličej a řez je sešita. Řez obvykle klesá podél linie vlasů nebo v místě, kde se pokožka přirozeně brankoviště tak, že nevykazuje po operaci.

Někteří lidé jsou schopni mít omezený-incize face-lift. Tento chirurgický zákrok používá kratší řezy v chrámu a v blízkosti ucha. Někdy řez je veden uvnitř dolního víčka nebo pod horní ret.

Hrdlo výtah může utáhnout povislé podbradek a volné kůže pod bradou. Řez začíná v přední části ušního boltce a jde za uchem na spodní hlavě.

Operace obvykle trvá několik hodin. Můžete být schopni jít domů ten den. Ale lidé někdy stráví jednu noc v nemocnici.

Váš obličej bude ovázanou po operaci. Obvazy jsou obvykle odstraněny 1 až 2 dny později. V případě, že je umístěn drenážní trubice (obvykle za ucho), že budou odstraněny i 1 až 2 dny po operaci. Lékař odstraní stehy během 5 až 10 dnů.

Lékař vám může předepsat léky k úlevě od bolesti po operaci. Očekávat, že otok a podlitiny v obličeji. Studené obklady může pomoci zmírnit tyto nežádoucí účinky. Lékař může dát pokyn, aby se vaše hlava zvýšené a stále co nejvíce.

Je důležité, aby se zabránilo kouření a dokonce i pasivnímu kouření pro 2 až 4 týdny před a po operaci. Tabákový kouř zvyšuje riziko podráždění kůže a tkáně smrti a oddálí proces hojení váš obličej a dělat jizvy horší.

Většina lidí může vrátit do své běžné činnosti 2 až 3 týdny po face-lift.

Zpočátku váš obličej bude cítit tuhý a bude pravděpodobně vypadat a cítit divně na vás. To je normální, ale je důležité být připraven na to.

Znecitlivění kůže může trvat několik měsíců po operaci. Vaše pokožka může cítit drsné a suché po dobu několika měsíců. Muži mají někdy holit na nových místech, protože kůže byl upraven, ale laserové odstranění chloupků nebo elektrolýza můžete využít k vousy, které se přesunuly na novou pozici.

Face-vleky jsou prováděny, aby starší tvář vypadat mladší tím, že odstraňuje vrásky, zvedl ochablé svaly, a zpřísnění kůže.

Mít face-lift může váš obličej vypadat mladší a zdravější. Váš obličej bude pokračovat ke svému věku, ale face-lift skutečně “trvat roky off” vaší tváři. Pro některé lidi to může zvýšit sebevědomí a snížení úzkosti přes stárne.

Kosmetické úpravy mohou snížit příznaky stárnutí do značné míry. Ale nelze zvrátit sluneční poškození kůže nebo odstranění všech obličejových vrásek kolem očí, pod nosem a kolem rtů. Pro dosažení nejlepších výsledků, možná budete chtít mít face-lift a pak řeší jakékoliv poškození kůže.

Účinnost a bezpečnost vašeho face-lift operaci silně závisí na schopnostech vašeho chirurga.

Problémy, které mohou být způsobeny tím, že face-lift zahrnují

Stejně jako u všech kosmetických procedur, je zde také riziko, že výsledky nebudou, co jste očekávali. Ale zkušený plastický chirurg může obvykle vám velmi jasnou představu o tom, co může očekávat po operaci.

Stejně jako u jiných kosmetických procedur, je více pravděpodobné, že bude spokojeni s výsledky svého face-lift, pokud máte jasné a realistické očekávání o tom, co chirurgie může dosáhnout, a pokud se o nich se svým plastickým chirurgem.

Pojišťovny nepokrývají náklady na obličej vleků. Je důležité zjistit, jaké jsou celkové náklady na řízení budou, včetně poplatků za provozovně, poplatky, léky, návštěv v ordinaci a další služby anesteziolog je a operatéra a materiálů.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF), který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Anne C. Poinier, MD – Vnitřní Medicin; Keith A. Denkler, MD – Plastická chirurgie

12.03.2014