expert odpovědi: nejlepší čas otěhotnět?

Když jsem pravděpodobné, že otěhotnět? Co dny jsem měl sex?

V snaží otěhotnět společenství, Yvette Smith, MD, MPH, říká, že ona je položena na tyto otázky téměř každý den ve své kanceláři. A ženy jsou jim jasně žádají on-line taky.

Její rychlá odpověď na obě otázky zní: dny těsně před a zahrnuje den, kdy jste ovulaci. Většina žen ovulaci dva týdny před jejich dalším období. Takže určit, kdy budete ovulaci, říká Smith spočítat počet dní ve svých posledních několika cyklech, počínaje prvním dnem začnete krvácení během menstruace. Pravděpodobně budete mít mírný rozsah počtu dnů ve vašem cyklu. Pak odečíst 14 dnů od posledního dne, a máte to.

Takže pokud váš cyklus je obvykle 26-28 dní, Smith říká, že budete ovulaci někde mezi dny 12 a 14. Vzhledem k tomu, co vás nejvíce úrodné ve dnech vést k ovulaci, budete chtít mít sex alespoň každý druhý den mezi dny 10 a 15.

Jen Začínáme; Několik měsíců; Ano; Pár let

Členové se snaží otěhotnět společenství mají hodně co říci k tomuto tématu. Jedna žena vyjádřil své zklamání, že její cyklus není vždy správné. Smith empathized. Poukázala na to, že jen asi 25% z plodných párů otěhotnět v daném měsíci dokonce s perfektním načasováním, ale 90% bude otěhotnět do jednoho roku. Řekla, lékaři doporučují, aby ženy do 35 let se snaží otěhotnět po dobu jednoho roku a ženy starší 35 let po dobu šesti měsíců před získáním týká (není-li některý z partnerů má zdravotní obavy, že mohou ovlivňovat plodnost).

Někdo jiný řekl, že považuje za užitečné použít kombinaci metod – mapovat její cyklus, kontrola hlenu děložního hrdla a postavení, a za použití ovulace předpovědět kit. Dalším členem komunity zmínil, že zmapování dovolil jí a její lékař porovnat své cykly a pochopit, když jí bylo a nebylo ovulaci.

Smith řekl, že některé z těchto způsobů předpovídání ovulace závisí na ženy, které mají dost pravidelný cyklus. Čím více nepravidelná menstruace, tím větší je pravděpodobnost, že jste ovulaci nepravidelně nebo vůbec ne, řekla. Ona doporučuje, aby ženy mluvit se svými lékaři, pokud jejich cykly se liší o více než pár dní.

Smith také poznamenat, že ovulace i v pravidelném cyklu se může měnit v průběhu několika dní. Takže pokud máte sex několikrát během těch dnů před ovulací, nemusíte se starat o to, že na přesný den. Nechcete, aby se sex fuška.

Přidat se k této diskusi v snaží otěhotnět společenství

Hyacint Nicole Browne, MD, je tabule potvrdila OB / GYN a doc. Lékařský ředitel Sher Institute for Reproductive Medicine v Westchester, NY … Více